Tasarım Gazetesi
Mutfak Banyo ve Ankastre Cihaz Fuarı Tasarımcılar Mutfakta

Mutfak Banyo ve Ankastre Cihaz Fuarı: Tasarımcılar Mutfakta

Mayıs 4, 2009
6-10 Mayıs arasında düzenlenen Mutfak Fuarı, "genç yetenekler ve özgün fikirlerin buluştuğu, yalın, zinde ve taze bir platform" olarak hayata geçiyor.

Mutfak sektörünün devlerini buluşturan etkinlik, mobilya tasarımcısı Adnan Serbest, endüstriyel tasarımcı Sertaç Ersayın ve tasarımcı/editör Umut Kart'ın oluşturduğu bir ekibin danışmanlığında, aralarında IDSA (Amerikan Endüstriyel Tasarımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Ron Kemnitze, mimar/tasarımcı Harald SCHNUR'un da bulunduğu pek çok konuşmacı, sergiler ve workshop'lar ile tamamlanıyor.

Fuayesini Adnan Serbest'in tasarladığı fuar alanında aşçılar birliğinin şovları ve konserler de izlenebilecek.

20. yüzyıl mutfağının gelişiminden, mutfakta ergonomiye, geleceğin mutfağından, 2010 mutfak trendlerine pek çok konuyu gündemine alan fuarda İç Mimarlar Odası da iç mimaride banyo ve mutfak uygulamalarına dair bir sunuş gerçekleştirecek.

Anadolu Üniversitesi, ODTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin aralarında bulunduğu mutfak konulu öğrenci sergilerini ağırlayacak olan Mutfak Fuarı'nda, daha önce Almanya, İtalya gibi ülkelerde gerçekleştirilen tasarım buluşmalarında ülkemizi başarıyla temsil eden "Türk Erkeği Mutfakta 2020" ya da "Yemek ve Tasarım Atölyesi" gibi projelerin de sunumları yapılacak.
devamı
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter