Tasarım Gazetesi
Arzu Kaprol 7 Taç Bir de Sen Tasarla Finalistlerine Eğitim Verdi

Arzu Kaprol 7. Taç Bir de Sen Tasarla Finalistlerine Eğitim Verdi

Nisan 15, 2009
Arzu Kaprol

7. Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması'nda ön elemeyi geçen ilk 50 öğrenciye aralarında Arzu Kaprol'un da yer aldığı tasarımcılar ve akademisyenlerden "Özel Eğitim Semineri" verildi.

Zorlu Tekstil markası olan TAÇ tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen " Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması"nın birinci değerlendirme aşamasında ilk 50'ye kalan öğrencilere 2 günlük özel eğitim semineri düzenlendi. Sektörün deneyimli uzmanlarının katılımıyla 10 - 11 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen eğitim seminerine farklı bölümlerden 11 üniversitenin genç tasarımcılarını bir araya getirdi.

Bu yıl yarışmaya toplam 37 üniversiteden 663 eser başvurdu. 663 eser arasından birinci değerlendirme sonucunda ilk 50'ye kalan proje sahiplerine; sektör hakkında gelişmeleri aktarmak, dünyadaki trendler hakkında bilgi vermek ve bir ev teksiti ürünün oluşumundan satışına kadar hangi aşamalardan geçtiğini kapsamlı bir şekilde göstermek amacıyla özel eğitim semineri düzenlendi.

Vedat AydinZorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın'ın ev sahipliğinde düzenlenen eğitim seminerine başta ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol olmak üzere, Peclers Trend Ajansından Cecile Rosentrauch, Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Gaye Kırlıdökme Belen, Zorlu Tekstil AR-Ge Departmanın'dan Çiğdem Solak ve Hüseyin Yaman, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Uyal ve Zorluteks yöneticileri katıldı.

İlk gün Zorlu Oditoryumunda gerçekleşen eğitim seminerinde açılış konuşmasını yapan Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, genç tasarımcılarla birlikte olmanın Zorlu Tekstil adına ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Vedat Aydın gençlere Türkiye'deki tekstil sektörünün ne durumda olduğunu, bu sektör içinde ev tekstilinin yerini ve önemini belirtirken, Zorlu Tekstil Grubun neler yaptığına ve nasıl çalıştığına değindi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter