Tasarım Gazetesi
TASARIM 190 Alışveriş Merkezleri

TASARIM 190: Alışveriş Merkezleri

Nisan 15, 2009
Tasarim 190TASARIM'ın 190. sayısı içinde bulunduğumuz ekonomik kriz döneminde farklı açılardan incelenmesi gereken alışveriş kavramına mimari üzerinden bir bakış atıyor.

Sektörün en yeni ve yenilikçi ürünleri ile başlayan Tasarım yolculuğunuz Zoka Zola'nın ödüllü konut projesi, Bjarke Ingels Group'un "Yes Is More" başlıklı sergisi, Yapı Kredi'deki tik tak sesleri, Artstone'un yeni adresi gibi farklı alanlardan güncel konularla devam ederken Tasarım Yayın Grubu'nun katıldığı uluslararası fuarlar, Tadao Ando'nun "uzay gemisi", BMS'nin Türkiye'ye getirdiği bir süperstar "Cerruti Baleri" ile başka kıtalarda gezinebilir ve Marmara Üniversitesi İç Mimarlık son sınıf öğrencilerinin projeleri ile heyecanlanabilirsiniz.

Alışveriş merkezlerini farklı bir açıdan değerlendiren "21. Yüzyılın Yeni Kamusal Alanı Olarak Alışveriş Merkezleri" yazısı YORUM sayfalarında sizleri bekliyor. Jason Miller, Barlas Baylar, Türkan Arpacı bu ay okuyucularla tasarım dünyalarını paylaşan tasarımcılar. Ayrıca Humanscale Başkanı George Kordaris, mobilya dünyasında geçirdiği 30 yılı ve Humanscale firmasının tasarım disiplinini sizlerle paylaşıyor.


Projeler sayfalarında bu ay ülkemizden ve dünyadan bir seçki sizleri bekliyor: Metex Design imzalı bir istanbul beyfendisi "City's Nişantaşı", Massimilano Fuksas'tan görkemli bir proje "Europark 1&2" ve Ginza'nın siyah incisi "Armani Tower", Suttle Mindlin'in FC Porto Dragons Stadı'nın devasa ölçülerine karşı verdiği mücadele "Dolce Vita Porto", cephelerin adeta bir dans gösterisi sunduğu FOA imzalı "John Lewis Department Store and Cineplex" Fehmi Kobal Design'dan alışverişe güncel bir yorum getiren "Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi", Ender Ergün'den bulunduğu bölgeyi taçlandıran bir proje "Palladium Alışveriş Merkezi ve Rezidans", Öncüoğlu Mimarlık'tan Ankara'da bir çekim alanı "365 Alışveriş Merkezi", Jerde Partnership'in sınırları zorlayan altın projesi "Zlote Tarasy".
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter