Tasarım Gazetesi
Kale Tasarım Merkezi 21 Nisanda Alev Ebüzziya Siesbyeyi Ağırlıyor

Kale Tasarım Merkezi 21 Nisan'da Alev Ebüzziya Siesbye'yi Ağırlıyor

Nisan 15, 2009
Kale Grubu ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı ortaklığında kurulan Kale Tasarım Merkezi, yeni bir etkinlik serisine başlatıyor.

Her ay tasarımın farklı disiplinlerinden profesyonelleri öğrencilerle buluşturmayı ve alışılmış konferans ortamlarının sınırlarını kaldırmayı hedefleyen KTM-209 Buluşmaları, ilk söyleşisini 21 Nisan 2009'da Alev Ebüzziya Siesbye ile gerçekleştiriyor.

Dünya çapında sayısız seramik çalışmasına imza atan Alev Ebüzziya Siesbye, yaptığı tasarımlarda "zamansız" olduğunu vurguluyor.

1963 yılında Danimarka'ya yerleşen Alev Ebüzziya Siesbye, 1968'e kadar Danimarka Kraliyet Porselen Fabrikaları'nda seramik tasarımcısı olarak çalıştı.

1975 yılından itibaren beş yıl süre ile Rosenthal Porselen Fabrikaları'nda tasarımcı olan sanatçı Holmegaord için cam, Georg Jensen için gümüş objeler tasarladı.

Yurt içinde Beymen, Koleksiyon, Çanakkale Seramik, Kalebodur, Paşabahçe gibi pek çok firma için endüstriyel tasarım projeleri gerçekleştiren Ebüzziya, seramik çalışmalarının yanı sıra Kopenhag Kraliyet Fabrikaları'nda tasarımcı olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Sanatçının, yalnızca "ürün tasarımı" projelerini gündeme getireceği ve katılımın sınırlı olduğu KTM-209 Buluşması'na alttaki bağlantı ile kayıt olabilirsiniz.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter