Tasarım Gazetesi
Pınar Erçetin SaloneSatelliteda

Pınar Erçetin SaloneSatellite'da

Nisan 15, 2009
Pinar ErcetinPınar Erçetin "L-Vase", "Mahir" ve "Houndstooth Shelf", "Hedra" tasarımlarını Milano Tasarım Haftası 2009 kapsamında SaloneSatellite, D32 nolu standta sergileyecek.

Bağımsız tasarımcıların yaratıcı platformu olarak kabul edilen SaloneSatellite bölümü bu yıl bir Türk tasarımcısını daha ağırlamaya hazırlanıyor. Pınar Erçetin "L-Vase", "Mahir", "Houndstooth Shelf" ve "Hedra" tasarımlarını 22-27 Nisan tarihleri arasında SaloneSatellite D32 nolu standta ilk defa sergileyecek.

Yüksek lisansını 2006 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde tamamlayan Pınar Erçetin, aynı yıl İtalya-Milano'daki Studio Branco tasarım atölyesinde profesyonel kariyerine başladı. Burada Milano, Torino, Rimini, Bologna'daki Nike mağazalarının vitrin tasarımı ve Venice Forum 2007 için Fondazione Giorgio Cini Kültür Merkezi'nin mekan tasarımı gibi çalışmalarda yer aldı. 2007 yılında Türkiye'ye dönen Pınar Erçetin bir yıl süreyle iletişim ajansı dDf'te çeşitli firmalar için iç ve dış mekan düzenlemelerine yönelik tasarım projeleri gerçekleştirdi. Şu anda çalışmalarını freelance olarak sürdürmektedir.

Ürünler

L Vase

L Vase
L Vase, fonksiyonel yapısıyla farklı boylardaki çiçekler için ideal bir sergileme alanı oluşturuyor. El ile çevrilerek boyu değişebilen, böylece hem uzun hem kısa saplı çiçekler için kullanılabilen L-Vase farklı renk seçeneklerine sahip.


Mahir

Mahir
Modern bir bank yorumu olan tasarım, klasik bir sandalye kesitinden yola çıkıp bir şezlonga dönüşüyor. Sandalyeden şezlonga geçiş süreci oturma eyleminin farklı biçimlerine olanak tanıyacak şekilde kademeli olarak gerçekleşiyor. Böylece kullanıcı için tek bir birimde farklı oturma alanları yaratılıyor. Kullanıcı oturma eylemini; şezlong tarafına yaslanarak daha konforlu, sandalye tarafına geçerek günlük aktiviteleri için daha rahat bir zemin oluşturacak şekilde ya da bu ikisinin arasında kalan kademeli bölümde daha farklı pozisyonlarda gerçekleştirebiliyor.


Hedra

Hedra
Altıgen ve dikdörtgen yüzeylerin bir araya gelmesiyle oluşturulan Hedra, geometrik ve farklı formuyla ön plana çıkan bir puf.


Houndstooth Shelf

Houndstooth Shelf
Bu rafın tasarımında klasik ve zamansız pied de poule (houndstooth) deseninden esinlenildi. Bu tekstil deseninin 3 boyutlu hale getirmesiyle tasarlanan raf, kullanıcı için pek çok farklı yerleştirme ve sergileme alanları sunuyor. Pied de poule desenini bir klasiğe dönüştüren özgün stili ve şık formu kitaplığın tasarımına da yansımakta.

İletişim için: info @ pinarercetin.com
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter