Tasarım Gazetesi
IKEA 2009 Yaz Koleksiyonu

IKEA 2009 Yaz Koleksiyonu

Nisan 14, 2009
IKEA 2009 Yaz Koleksiyonu 01IKEA, her yaz olduğu gibi bu yaz sezonunda da, yaz sıcaklarını özleyenlere, haftasonlarında bahçelerinde keyif yapmak isteyenlere özel birbirinden güzel alternatifler sunuyor.

Bahçe minderleri, hamak ve şemsiyelerle, sezlong, masa ve sandalyelerin yer aldığı dış mekan mobilyalarının rengarenk fener ve mumların içinde yer aldığı bahçe dekorasyonlarıyla tamamlandığı bahçeler, sezonluk çiçekler ve piknik aksesuarlarıyla tamamlanıyor.

Genç country tasarımının dikkat çektiği yeni dış mekan ürün gamında plastik bambular da yer alıyor.

2009 Yaz Sezonu IKEA tüketicilerine farklı tarzlarda seçenekler sunarken açık renklerin ve kalın desenlerin hakim olduğu canlı renklerdeki minder, şemsiye ve aksesuarların uyumlu birlikteliği ile dış mekanlar keyifli yaşam alanlarına dönüşüyor.

IKEA 2009 Yaz Koleksiyonu 02

Balkon, teras ve bahçeler için çok farklı işlevlerde kullanışlı ürünlerle 2009 IKEA Yaz sezonunu karşıyalayan IKEA'nın dikkat çeken ürün ailelerinden ARHOLMA; yemek masası, sandalyeler ve şezlonguyla komple bir dış mekan çözümü olarak sunuluyor. IKEA ROXÖ ise oturma odasının konforunu bahçeye taşımak isteyenlere sesleniyor ve eşşiz tasarımıyla İskandinavya'dan izler taşıyor.

Doğala en yakın bahçe ürünlerinden biri olarak dikkat çeken IKEA VANÖ' nün alçak oturma koltukları yine IKEA STYRSÖ alçak masa ve köşe masalarla kombine ediliyor.

IKEA 2009 Yaz Koleksiyonu 03

2009 IKEA yaz sezonunda bahçe koleksiyonlarına renk katmaya hazırlanan SOLIG serisi ise kırmızı, yeşil ve mavi tekstil ürünleriyle tamamlanıyor. Rengarenk bahçe aydınlatmalarından, mumlara, fenerlerden sarkıt lambalara kadar şirin ve bir o kadar kullanışlı aksesuarların hakim olduğu SOLIG serisi IKEA'nın SOLAR güneş enerjisi ile şarj olan pilli aydınlatmalarıyla tamamlanıyor.

Konforun yanısıra dayanıklılığın ön planda tutulduğu IKEA'nın dış mekan ürünlerinde akasya gibi dayanıklı ahşapların yanı sıra seramik, çelik, metal ve plastik kullanılıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter