Tasarım Gazetesi
Çanakkale Seramik  Kalebodur Tasarımları ile Yenilenme Zamanı

Çanakkale Seramik & Kalebodur Tasarımları ile Yenilenme Zamanı

Nisan 13, 2009
Yapı sektörünün lider markaları Çanakkale Seramik&Kalebodur, Türkiye'nin en büyük seramik ve banyo fuarı UNICERA'ya "Yeninin Heyecanı" teması ile damgasını vurdu.

Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde 1-5 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı'nda Çanakkale Seramik&Kalebodur, özgün tasarımlarını fuarın 3. Salon 306 ve 307 numaralı 750 m2'lik standında sergiledi.

Çanakkale Seramik&Kalebodur tarafından, ünlü Finlandiyalı tasarımcı Harri Koskinen'in doğanın büyüleyici formlarından esinlenerek tasarladığı Bond Koleksiyonu fuarın en çarpıcı ürünleri arasında yer aldı. Yağan karın saflığı ve berraklığıyla tüm renkleri kucaklayarak dilediğiniz tarzı mekânlarınıza taşıyan Beyaz Koleksiyonu da fuarda tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Bond

Bond Koleksiyonu
Dünyaca ünlü Finli tasarımcı Harri Koskinen'in doğanın büyüleyici formlarından esinlenerek tasarladığı Bond Koleksiyonu, doğanın ritmini ve akıcı çizgilerini seramiğe taşıdı. İç bükey ve dış bükey karoların birlikte kullanılmasıyla elde edilen görünüm, doğanın hareketlerini yüzeylere yansıtıyor.

Bond Koleksiyonu, renkleri, kendine özgü biçim ve boyutları ile doğanın izlerini taşıyan çarpıcı atmosferler yaratmak için tasarlandı. Tasarım ruhunu tamamlayan renk seçenekleri ise doğadaki su, güneş, kum toprak ve kaya gibi öğelerin tonları kar seramikte hayat buldu.

Yumuşak ve uyumlu çizgileri, sıra dışı yüzeyi ile üç boyutlu üretim teknolojisi ile iç bükey ve dış bükey karoların birlikte kullanılması ile Bond'un bütün güzelliği gözler önüne seriliyor. Karo üzeri montaja imkan sağlayan rölyefsiz versiyonu da bulunan bu özel koleksiyon, tek bir formdan çok çeşitli mekan kompozisyonlarına imza atıyor.

Bond Koleksiyonu, yüzeylerde yarattığı ışık oyunlarıyla farklılığını gözler önüne seriyor. Koleksiyon, ton-sur-ton renk geçişleriyle, mekanlarda göz alıcı ışık gölge efektleri yaratacak şekilde zenginleştirildi.

Beyaz

Beyaz Koleksiyonu
Ferahlığın enerjisi... Yağan karın saflığı ve huzuru. Benzersiz ve hepsinden farklı. Tüm renkleri kucaklayan tek bir renk: Beyaz.

Beyazın sadeliğini yansıtan modern, elegan ve minimalist mekânlar "Beyaz Koleksiyonu" ile yeniden hayat buluyor.

Koleksiyon, farklı ebatlarda düz ve rölyefli beyaz fonlar ile bu fonlara eşlik eden özgün dekor tasarımlarından oluşuyor. Her dekor serisinde ele alınan tasarım kompozisyonları, özel malzemelerle uygulanıp sade oldugu kadar son derece şık görüntüler sunuyor. Rölyefli/kalıplı beyaz fon karolar ise geometrik efektleriyle günümüzün en son trendlerini yansıtan modern tasarımlar.

Beyaz Koleksiyonu, son kullanıcıların ve profesyonellerin mekânlarda farklılık yaratmak için tercih edebilecekleri zengin bir koleksiyon. Bu özel koleksiyonda pek çoğu rektifiyeli olarak sunulan dekorlar, minimum derz ile döşenerek mekânlara extra değer katıyor. Cam, doğal taş ve metal gibi estetik malzemelerle tasarlanan bordürler ise koleksiyonu farklılaştıran çarpıcı detaylar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter