Tasarım Gazetesi
1 Fonksiyonel Mekanlar Tasarım Yarışması Actus Seminerine Katılıyor

1. Fonksiyonel Mekanlar Tasarım Yarışması Actus Seminerine Katılıyor

Mart 20, 2009
2008 yılında ulusal çapta düzenlediği Fiziksel Engelliler Anaokulu Tasarımı temalı "1. Fonksiyonel Mekanlar Tasarım Yarışması" ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren MDM Mimarlık, bilgi ve deneyimini akademik platforma taşıyor.

Mersin Üniversitesi ve Selanik Aristotle Üniversitesi'nin 09 Nisan 2009 tarihinde ortaklaşa düzenleyeceği II. Actus semineri kapsamında, Mersin Üniversitesi'nde MDM Mimarlık adına bir konuşma yapacak olan Mimar Ali Sefa Ekizce, yürütülen bu sosyal sorumluluk projesinin detaylarını aktaracak.

Engelli çocukların, ilkokul öncesi eğitimlerine anaokullarında başlaması gerektiği ilkesiyle, anaokulu düzeninin engelliler için revize edilmesi adına başlatılan projenin gelenekselleşmesi ve 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesiyle entegrasyonunun sağlanması hedefleniyor.

İlki geçtiğimiz sene Selanik Aristotle Üniversitesi'nde düzenlenen Actus semineri, engelli öğrenciler için üniversite kampüslerindeki fiziksel mekanların iyileştirilmesi için gereken mimari projeler ve planlamalar konusunda kamuyu bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter