Tasarım Gazetesi
Cerruti Baleri BMS ile Türkiyede

Cerruti Baleri BMS ile Türkiye'de

Mart 20, 2009
Cerruti Baleri BMS 01

Ev, ofis ve kontrat mobilyasında geniş ithal ürün yelpazesi ve kalitesiyle başarılı işlere imza atmış 20 yıllık firma "BMS", Poltrona Frau ve bünyesindeki Alias, Gufram, Gebrüder Thonet Vienna ile Herman Miller, Tecno, Fantoni, Lapalma, Glas Italia, Horm, Kastel, Sagsa gibi seçkin markalarına, dünyaca ünlü moda markasının kurucusu Nino Cerruti'nin ortağı olduğu 'Cerruti Baleri'yi de ekleyerek şıklığın ve zarafetin öncüsü olmaya devam ediyor.

Yaratıcı ve kültürlü girişimci Enrico Baleri, 1984 yılında yüksek tasarım içerikli kaliteli mobilya üreten bir şirket olarak Baleri Italia'yı kurdu. Baleri Italia, 60'ların sonunda başlayan tasarım alanındaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin doğal evrimidir. Tasarım sürecinin kişisel bir yorumu yönünde izlenen yol, güçlü şekil ve işlevsel niteliklerle geliştirilmiş ürünlerin ve bir taahhüdün başlangıcından, araştırma-geliştirme ve yetenek avcılığına doğru uzanan bir şirketin kreasyonu ile sonuçlandı. Bu etkinlik, yeni gelişmelerin bulunmasını sağlayarak Baleri Italia'yı malzeme ve mobilya tekniklerinde ve üretim çözümlerinde öncü hale getirdi. Tasarım ve üretim süreci her zaman, insanı projenin merkezine taşıyan şirket felsefesi ve birçok ortam için uygun kılınan yüksek teknik özelliklere sahip ebedi ürünler ile yönetiliyor. Alessandro Mendini, Angelo Mangiarotti ve Denis Santachiara gibi başarılı tasarımcılarla işbirliği yapan Baleria Italia; Philippe Starck, Hannes Wettstein ve Luigi Baroli gibi birçok yeni yeteneği de kazandırdı. Aynı zamanda, 1994 yılında Cartoons ürünü ile aldığı Compasso d'Oro ödülü ve benzeri pek çok uluslar arası ödül sahibi. 2001'den beri MOMA NY'un (New York Modern Sanatlar Müzesi) kalıcı koleksiyonunun bir kısmı da Baleri Italia'ya ait.

Cerruti Baleri BMS 02

Amerika'dan İngiltere'ye, Japonya'dan Fransa'ya kadar birçok ülkede distribütörlüğü bulunan uluslararası marka Cerruti Baleri'nin, 2006'dan bu yana Türkiye Acentası (agent) olan BMS, 2009 Ocak ayı itibari ile Türkiye Distribütörlüğü'nü alarak ülkemizdeki tek dağıtım ve satış kanalı haline geldi. BMS, bu yeni distribütörlüğünü Cerruti Baleri'nin Sanat Yönetmeni Federico Carandini ile İhracat Müdürü Karin Lutz, Genel Direktörü Francesco Minniti ve tasarımcı Jeff Miller'ın da katılımıyla lanse etti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter