Tasarım Gazetesi
Moda ve Tasarım Okulu Istituto Marangoni Tanıtım Toplantısı

Moda ve Tasarım Okulu Istituto Marangoni Tanıtım Toplantısı

Mart 19, 2009
Unlu Moda ve Tasarim Okulu Istituto Marangoni

İtalya'nın en ünlü Moda ve Tasarım okulu Istituto Marangoni 30 Nisan 2007 Pazartesi günü saat 17:00'de Firenze Yurtdışı Eğitim organizasyonu ile AKM Sinema Salonunda Türk öğrencilerle buluşuyor.

1935 yılında Milano'da açılan Istituto Marangoni bugün tasarımın 3 büyük başkenti olan Milano, Londra ve Paris kampüslerinde Moda ve Tasarım alanında eğitim vermeyi sürdürüyor. Her yıl binlerce öğrenci iyi bir eğitim almak ve tasarım dünyasında sağlam bir yer edinmek için Istituto Marangoni'yi tercih ediyor.

Istituto Marangoni Moda ve Tasarımın çeşitli alanlarında Üniversite, Sertifika, Master ve Sertifika programları sunuyor. Tasarım dünyasının önde gelen isimleri derslere eğitmen olarak giriyor. Profesyonellik sınıflara taşınıyor ve öğrenciler eğitim hayatları sürerken iş hayatıyla tanışıyorlar. Bu ilişkileri yeteneği ve vizyonu ile birleştiren öğrenciler mezuniyetlerinde güncel portfolyoları sayesinde ünlü markalardan iş ve staj teklifi alıyorlar. 70 farklı ülkeden gelen öğrenciler sınıflarda kendi kültürlerini ve stillerini yansıtıyorlar. Istituto Marangoni öğrencilere profesyonel Moda ve Tasarım eğitimi verirken onlar aralarında kültür alışverişinde bulunuyorlar. Bugünün sınıf arkadaşları ilerinin iş arkadaşları oluyor. Bu alışverişin iş yaşamında da devam etmesi öğrencilere birlikte büyük projelere imza atma şansını veriyor.

Istituto Marangoni Üniversite ve Master eğitimlerinin yanı sıra ingilizce Sertifika programları ile 1 sene de meslek kazanmak isteyen lise veya üniversite mezunlarına hayatlarını değiştirme fırsatı sunuyor. 1 senelik oldukça yoğun eğitimle tasarım eğitimi alan öğrenciler Moda veya Tasarım alanında kariyerlerine başlayabiliyorlar.

Tasarım geçmişi olmayan ama tasarım gözü olanlara ise Yaz Programları ile ışıltılı tasarım dünyasına giriş yapma ve yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuluyor. Moda Tasarım, İmaj Danışmanlığı, Moda Pazarlama, Reklam Tasarımı, İç Mimari ve Mobilya Tasarımı üzerine verilen 3 haftalık programlar ile yaz tatilinizi Milano, Londra veya Paris'te tasarımın kalbinde geçirebilirsiniz.

Istituto Marangoni hakkında ayrıntılı bilgi almak ve tanıtım toplantısına katılmak için Firenze Yurtdışı Eğitim'i 216 3022455'ten arayabilirsiniz. Kayıtlarını Firenze Yurtdışı Eğitim aracılığı ile yapan öğrencilere 1 kur İtalyanca Dil Kursu ücretsizdir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter