Tasarım Gazetesi
İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2009

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2009

Mart 10, 2009
Bünyesinde 26 bini aşkın ihracatçı firmayı barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB); yoğun rekabetin yaşandığı dünya piyasalarında Türk ihracatçılarının güçlü bir yer edinmesini sağlamak, ülkemize yeni markalar, yeni tasarımlar kazandırmak amacıyla, ilki 2005 yılında gerçekleştirilen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları'nı bu yıl beşinci kez düzenliyor.

İlk kez düzenlendiği 2005 yılından itibaren yoğun ilgi gören yarışma, kısa geçmişine rağmen uzun bir yol kat etti.

Bugüne kadar toplam 151 projenin ödüle layık görüldüğü yarışmada, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra yurtdışında tasarım alanında köklü okullarda eğitim görme şansı sunuldu.

Ayrıca birinci olan proje sahipleri yurtdışında düzenlenen fuar, kurs, seminer gibi etkinliklerde İMMİB tarafından konuk edildi.

İMMİB Başkanlar Kurulu Başkanı ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Tahsin Öztiryaki, en büyük hedeflerinin tasarımcı ve sanayiciyi buluşturmak olduğunu belirtti.

Farklılaşmak için tasarımın vazgeçilmez bir anahtar olduğunun altını çizen Öztiryaki, yeni markalar yaratarak uluslararası arenada yer almanın tasarımcıları desteklemekten geçtiğini ifade etti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter