Tasarım Gazetesi
Frame ŞubatMart Sayısı

Frame Şubat/Mart Sayısı

Mart 9, 2009
frame subat mart 20092008 yılının Mart ayından bu yana tasarım dünyasının nabzını tutan Frame Türkiye, Şubat/Mart sayısıyla okuyucuları ile buluşuyor.

Altıncı sayısında da sizleri tasarım ve iç mimari dünyasında görkemli bir serüvene sürükleyecek olan derginin Geleceğe Bakış sayfalarında, yine yakın zamanda bitmiş olan ya da bitmesi planlanan projelerin 3 boyutlu çizimleri sizleri hayallerinizin ötesine taşıyor.

Stil bölümünde aynı konuyu ele alarak farklı bağlamlarda yorumlayan tasarımcıların proje ikililerini "Renkler", "Gezintiler", "Taş Bebekler", "Yansımalar" ve "Mekan" başlıkları altında inceleme fırsatı bulacasınız. Bu bölümde sizleri bekleyen bir diğer sürpriz ise, tüm bu proje ikililerinin yanında yalnızlığı ile göz dolduran Fabio Novembre.

Derginin İkiye İki temalı Muhteşem İç Mekanlar bölümünde iki tasarımcının kimlik kavramı üzerine nasıl farklı bakış açılarıyla odaklandıklarından başlayarak; benzer mekanların farklı bağlamlardaki sunumlarına iki restoran, iki mağaza ve iki merkez üzerinden aşağıdaki başlıklarla tanık olacaksınız;

- Boston'da tasarımı Office dA'ya ait restoran, Banq
- Londra'da tasarımı Sam Buxton'a ait bar, Bordello
- New York'da tasarımı German Kruip'e ait mağaza, Jil Sander
- Granada'da tasarımı Antonio Jimenez Torrecillas'a ait mağaza, Dal Bat
- Berlin'de tasarımı Graft'a ait diş kliniği
- Changchun'da tasarımı Keiichiro Sako'ya ait kültür merkezi.

Derginin son bölümü olan Ürünler, Arik Levy'nin tasarım dünyasına karşı benimsemiş olduğu pozitivist yaklaşımına dair sekiz sayfalık bir portre ile açılıyor. Bu sayfalarda aynı zamanda 2008 yılı dünya tasarım başkenti Turin'de gerçekleştirilen Flexibility isimli sergi ile esneklik ve uyum kavramları irdeleniyor, 11 adet zemin, 12 adet duvar kaplaması inceleniyor.

Türkiye'den de zengin bir içeriğe sahip olan dergi bu ay P-ARCH ile tasarımın a'dan z'ye detaylarını inceliyor, Tamer Nakıçşı ile ise geleceğin tasarım senaryolarına göz atıyor. Mobilya ve aydınlatma firmaları ile estetik ile işlevin buluştuğu tasarımlara eğilen, Altuğ Akbaş söyleşisi ile ise mutfak mobilyalarına dair en ince detayları okuyucularla buluşturan Frame Türkiye, günümüz bireylerinin olmazsa olmazları elektronik ürünlere ilişkin bir dosya ile kapanıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter