Tasarım Gazetesi
Kurye Uluslararası Video Festivali

Kurye Uluslararası Video Festivali

Mart 1, 2009
Kurye Uluslararası Video Festivali bu sene kendi ismi altında ve yenilenmiş yapısıyla 2-12 Haziran arası Aksanat'ta gerçekleşecek.

Kurye Video Organizasyonu, yönetim ve içeriğini üstlendiği Kargart Uluslararası Video Festivalleri'n de 3 yıl boyunca 23 ülkeden 110 sanatçının katılımıyla 200'ün üzerinde video gösterdi.

Dört senedir video alanında yerel ve uluslararası arenada sayısız etkinliğe imza atmış ve Türkiye'nin en geniş video arşivine sahip olan Kurye, bu yaz organize edeceği Kurye Uluslararası Video Festivali kapsamında Aksanat gibi çağdaş sanat, sinema ve festival organizasyonu alanında önemli bir kültür kurumunun işbirliğiyle öncelikle Türkiye'nin ve ardından dünyanın en önemli video festivallerinden biri haline gelme konusunda önemli bir adım atmış oluyor.

Kurye Uluslararası Video Festivali'nin temel amacı, çağdaş sanatın odak noktasında olan video sanatı ve yeni medyaya vurgu yaparak, İstanbul'u dünya çapında cazip bir festival merkezi haline getiriyor.

İstanbul'da yapılan festival organizasyonlarına yeni bir bakış açısı getirmek, genç ve eğitimli organizatörler tarafından sürdürülebilirlik gösterecek ve bu alana hareketlilik getirecek yaratıcı organizasyon biçimlerine örnek ve kaynak oluşturmak Kurye Video Festivali'nin amaçları arasında.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter