Tasarım Gazetesi
Tasarım 20 Yılında Çince

Tasarım 20. Yılında Çince

Şubat 20, 2009
TASARIM, 1989 yılından beri sürdürdüğü yayın serüvenini, 189. sayısında yeni ek dergisi e-MALZEME ve Çince yayınıyla bir adım daha ileriye götürüyor.

Yayınlanmakta olduğu 8 ülkenin arasına Çin'i de ekleyen Tasarım dergisi İngilizceye ek olarak Çince özetle birlikte yayınlanmaya başladı. Dünyada 3 dilli olarak yayınlanan nadir dergilerden biri olan Tasarım'ın yanında e-Malzeme de ücretsiz olarak veriliyor. e-Malzeme, en yeni malzemeleri inşaat ve tasarım dünyasının tüm aktörleriyle buluşturuyor.

Tasarım 189'un bu ayki teması ise "Yüksek Yapılar / High-Rise Buildings". Tasarım sayfalarında dolaşırken BAU ve IMM Köln Mobilya Fuarı'nı derinlemesine inceleyip, heyecanla beklediğimiz Salone Internazionale del Mobile ve i-deco fuarlarında sizi neler bekliyor öğrenebilirsiniz. Dosya sayfalarında size 2008 yılı boyunca Tasarım'ın ürün sayfalarında yayınlanan ürünlerden oluşan bir "Tasarım Seçkisi" sunuluyor. Bu seçkiyi incelerken 2008'i kısaca hatırlayıp, bu sayfaları arşivlerinize alabilirsiniz.

Tasarımcı Aykut Erol röportajında kendisinin oldukça fonksiyonel ve estetik ürünlerini vitrine çıkarken, genç, dinamik ve teknoloji düşkünü tasarımlarıyla genç tasarımcılar, 20 yılımızda bizleri enerjileri ile besliyorlar. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Nanoteknoloji Merkezi projeleri, Alman ve Türk tasarım öğrencilerinin katıldığı "Geleceğin Fikirleri ve Projeleri" başlıklı workshop sonucu ortaya çıkan alternatif haberleşme yöntemleri, gökdelenlerin mimari bir değer olmalarının ötesinde sosyal anlamda bir şehirde simgelediklerinin incelendiği "Kentlerdeki Dikey Topluluklar" adlı makale, sektör haberleri, etkinlik takvimi ve tabi ki Tasarım Bookshop'un birbirinden yeni ve eşsiz kitapları Tasarım dergisinde.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter