Tasarım Gazetesi
Siemens Sanatta Sınırlar Yörüngeler Yarışması Başlıyor

Siemens Sanat'ta Sınırlar Yörüngeler Yarışması Başlıyor

Şubat 16, 2009
Siemens Sanat'ın güncel sanatın genç yeteneklerini keşfetmek üzere düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışması başlıyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma sonucunda, sergilenmeye layık görülen genç sanatçıların çalışmaları Mayıs ayından itibaren Siemens Sanat'ta seyircisiyle buluşacak.

Siemens Sanat'ın 2007'den bu yana genç sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasına başvurular başladı.

Genç sanatçıların kendilerini ifade edebilme yetisini harekete geçirmek üzere düzenlenen yarışma, başarılı görülen yapıtların sergileneceği "Sınırlar Yörüngeler 05" ve "Sınırlar Yörüngeler 06" isimli iki etkinlikle devam edecek.

Bütün lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla katılmak mümkün olabiliyor.

Başvuru sahipleri yarışmaya son üç yıl içerisinde her türlü içerik ve malzeme ile üretmiş oldukları en fazla üç eserle katılabiliyor.

Yarışmanın Sergi Değerlendirme Komisyonu'nda Tayfun Erdoğmuş, Mürteza Fidan, T.Melih Görgün, Ahmet Öktem ve Hale Tenger yer alıyor.

Başvuruların 10 Nisan 2009 saat 17.00'ye kadar, Siemens Sanat Proje Koordinatörlüğü'ne ulaştırması gerekiyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter