Tasarım Gazetesi
Puma Creative ve Hüseyin Çağlayandan Moda Sergisi

Puma Creative ve Hüseyin Çağlayan'dan Moda Sergisi

Ocak 23, 2009
Dünyaca ünlü spor ve günlük giyim markası PUMA, Yaratıcı Direktörü Hüseyin Çağlayan'ın çalışmalarından oluşan "From Fashion and Back" isimli retrospektif sergisini Londra Tasarım Müzesi'nde açtı.

PUMA Creative, yarattığı platform ve düzenlediği sıra dışı etkinliklerle bağımsız sanatçıları ve kültürel organizasyonları global anlamda bir araya getirmeyi amaçlıyor.

PUMA'nın Londra Tasarım Müzesi ile işbirliğinde açtığı "From Fashion and Back" sergisi de bu oluşumlardan en yenisi olarak dikkat çekiyor.

Sergi, uluslararası tasarımcı ve sanatçı Hüseyin Çağlayan'ın PUMA Sport Fashion Koleksiyonları'nı yeni teknolojiler ve inovatif tasarımlarla yorumladığı çalışmalardan oluşuyor.

PUMA CEO'su Jochen Zeitz sergiyle ilgili olarak düşüncelerini: "Serginin ana sponsoru olarak, Hüseyin Çağlayan'ın PUMA markasına yaptığı katkıdan ve sıkı işbirliğimizden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz." diyerek ifade etti.

Hüseyin Çağlayan'ın sergi için geliştirdiği ve sınırlı sayıda sunulan iki tişört tasarımı, Londra PUMA Konsept Mağazası'nda satışa sunuldu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter