Tasarım Gazetesi
TH  İDİL Üzerinden Mimarlıkta 25 Yıla Bakış Sergisi

TH & İDİL Üzerinden Mimarlıkta 25 Yıla Bakış Sergisi

Ocak 23, 2009
Th ve Idil Uzerinden Mimarlikta 25 Yila Bakis 01Türkiye'nin önemli mimarlık ofislerinden biri olan TH&İDİL Mimarlık'ın 25 yıllık ortaklıkları süresince, ürettikleri tasarımlara ait bir seçkiden oluşan "TH&İDİL Mimarlık Bürosu 25. Yıl Proje Sergisi" 7 Şubat 2009 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde açılıyor.

Şubat ayı boyunca gezilebilecek sergiye, 7 Şubat 2009 Cumartesi günü düzenlenecek olan, mimarlık ve planlama ilişkisini irdeleyen bir de panel eşlik edecek.

Türkiye'nin önemli mimarlık ofislerinden TH&İDİL Mimarlık'ın, 25 yıllık ortaklığı boyunca ürettiği tasarımlara ait bir seçkiyi paylaşmak üzere hazırlanan sergi, Şubat ayında Yapı-Endüstri Merkezi'nde açılıyor. Tamer Başbuğ, Hasan Özbay ve Baran İdil'in ortak tasarım deneyimini 63 ürün aracılığıyla yansıtan sergide, ekibin, mimarlığı kent bağlamıyla ilişkilendiren tasarım yaklaşımı öne çıkıyor. Kasım 2007'den bu yana çeşitli kentlerde gezmekte olan "TH&İDİL Mimarlık Bürosu 25. Yıl Proje Sergisi"nin küratörü Tamer Başbuğ; sergi panolarının tasarımı ise Evren Başbuğ'a ait.

Ortaklığın başladığı 1987'den bu yana TH&İDİL ekibine 50'den fazla genç mimar katkıda bulunmuş. Projelere birlikte imza attıkları çok sayıda mühendis ve alt-yüklenici ortaklarıyla birlikte hizmet vermeyi sürdüren büronun Ankara'da merkez, İzmir ve İstanbul'da ise şubeleri bulunuyor. Yarışmalar, ekibin mesleki performansında önemli bir yere sahip: Ortaklar, katıldıkları yaklaşık 160 yarışma içinde, 15'i birincilik olan toplam 84 ödül kazanmışlar.

"TH&İDİL Mimarlık Bürosu 25. Yıl Proje Sergisi"nde, kent ölçeğinden korumaya uzanan çok çeşitli alanlarda ürün deneyimi izlenebiliyor. Ofisin belli başlı yapıları arasında, Dışişleri Bakanlığı Binası, İstanbul Gaziosmanpaşa ve Fatih Hükümet Konakları, Gaziantep Belediye Başkanlığı, İslamabad Büyükelçiliği gibi yapılar yer alıyor.

Şubat ayı boyunca Yapı-Endüstri Merkezi'nde gezilebilecek olan sergiye, ekibin mimarlık ve planlama formasyonlarını birlikte sürdüren nadir bürolardan biri olma özelliğinden hareketle, mimarlık ve planlama ilişkisini irdeleyen bir de panel eşlik edecek. 7 Şubat 2009 Cumartesi günü gerçekleşecek panelde TH&İDİL Mimarlık ekibinden Hasan Özbay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk ve Mimarlık Araştırmaları Stüdyosu (MArS Mimarlar) Kurucu Ortağı Prof. Dr. Atilla Yücel birer sunuş yapacaklar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter