Tasarım Gazetesi
Its Eight YKK Aksesuar Yarışması

Its Eight: YKK Aksesuar Yarışması

Ocak 23, 2009
ITS SEVEN YKK Award Winner BenjaminBirleştirici ürünler ve tasarım elemanlarıyla lider YKK'nın dört yıldır ITS#ACCESSORIES kategorisini desteklediği International Talent Support bir kez daha dünyanın en yetenekli tasarımcılarını gün ışığına çıkaracak.

YKK'nın genç yeteneklere ve yaratıcılığa olan inancının en somut göstergelerinden biri olan ITS, bu yıl ITS#EIGHT "The Greatest Show of All" temasıyla dünyanın dört bir yanından genç tasarımcıları yaratıcılıklarını ifade etmeye çağırıyor.

Mütevazi bir başlangıçla yola çıkan ITS#ACCESSORIES kısa bir sürede dünya çapında tasarım okulları ve moda tasarımcıları için önemli ve saygın bir yarışma haline geldi. YKK'nın beşinci kez partneri olduğu ITS#ACCESSORIES aksesuar alanında dünyadaki tek yarışma olma özelliğini taşıyor.

ITS#ACCESSORIES, YKK birleştirici ürünleriyle tasarlanan sıradışı ve yenilikçi aksesuar yaklaşımlarını ve bu aksesuarların yaratıcılarını dünya moda endüstrisi, fikir liderleri ve dünya basını ile tanıştıracak.

Yarışmaya başvuruyla ilgili olarak portfolyaların hazırlanması, gerekli başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve İtalya'daki yarışma merkezine ulaştırılması için son tarih 25 Mart 2009.

Giriş koşulları, formlar ve detaylı bilgi www.itsweb.org adresinden, tasarımlarda kullanılabilecek YKK ürünleri ile bilgi ykkeurope.eu/attachedtocreativity/ adresindeki Sample Book bölümünden görülebilir.

Nisan 2009'da ön jüri tarafından belirlenecek tüm finalistlerden 1 tane YKK ürünlerinin kullanımına odaklı ve buna ek olarak 3 ila 5 adet de diğer aksesuar tasarımlarını üretmeleri istenecek. Finalistler Temmuz 2009'da Trieste, İtalya'da düzenlenecek sergiyle tasarımlarını dünyaya tanıtma şansını yakalayacaklar.

ITS# ACCESSORIES YKK AWARD'da kazanan tasarımları iki ayrı ödül bekliyor; Yılın Aksesuar Koleksiyonu Ödülü ve YKK Ödülü. 10.000 Euro para ödülü ve profesyonel fotoğraf çekiminin verileceği ITS# YKK AWARD hayallerine adım atmak ve dünyaya yeteneklerini sergilemek isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.

Geçen yıl YKK Ödülü'nü Benjamin Shun Lai Ng'nin ayakkabı tasarımı kazanmıştı.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter