Tasarım Gazetesi
İlio

İlio

Ocak 19, 2009
Yeni bir ürün markası olan ilio, güzelliği oyunsal bir tavır ve işlevsellikle birleştirerek doğadan aldığı ilhamı tasarım aracılığı ile hayatımıza katıyor.

Günlük kullanım objelerine alternatif çözümler sunan marka, olağan durumlara hem duygusal hem de pratik anlamda farklı bakış açıları getiriyor.

Düşünsel ve işlevsel, çok katmanlı ürünler geliştirerek oyuncu ve keyifli tecrübeler sunan ilio, yaşamdan zevk alan ve geleceğe merakla bakan kişilere hitap ediyor.

Bu sebeple de, ürün gamını, hayatımızda sıkça kullandığımız mobilya, porselen ve cam ürünleri oluşturuyor.

İlio için vazgeçilmez olan bir diğer kriter ise tasarımda olduğu gibi üretim kalitesinde de yüksek değerleri sunmak.

Markanın yaratıcısı Demirden Design, mobilya üretimi ile başladığı profesyonel hayatına sergileme tasarımıyla devam etti ve geçen 14 sene içerisinde iki Red Dot ve Design Management Europe olmak üzere bir çok ödüle layık görüldü.

Demirden Design'ın tasarım ekibi bir sene içerisinde fikirlerini geliştirip bir araya getirmeyi başardı ve böylelikle ilio'nun 2009 koleksiyonu oluştu.

Demirden'in yenilikçi, girişimci yapısı ve kendi içindeki uyumlu enerjisi, şirketin şu ana kadar olan ve bundan sonraki başarılarının temelini oluşturuyor.

İlio'nun ürün tasarım ekibi üç kardeş; Mehtap, Hasan Demir ve Sema Obuz ile tasarımcılar Nil Deniz ve Şule Koç'tan oluşuyor.

Misyonlarını, yaratıcılığı ve kaliteli üretimi bir araya getiren ilio tasarımlarına tutarlı bir şekilde devam etmek olarak belirleyen ekip, her nesnenin kendisine özgü bir hikayesi olduğuna ve bu hikayeleri hayata geçirebilmenin önemine inanıyor.
devamı
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter