Tasarım Gazetesi
Frame Türkiye Aralık  Ocak 5

Frame Türkiye Aralık / Ocak 5

Ocak 18, 2009
Frame2008 yılının Mart ayından itibaren Türkçe olarak yayınlanmaya başlayan Frame Türkiye, Aralık / Ocak sayısıyla okuyucuları ile buluşuyor.

Frame Türkiye'nin Aralık / Ocak sayısının "Geleceğe Bakış" sayfalarında en güncel gelecek nesil projelerinin 3 boyutlu çizimleri sizleri mimarlık dünyasında bir serüvene sürüklüyor.

"Stil" bölümünde mağaza, fuar standı, ofis, bar, kafe, kuaför salonu tasarımlarının yanı sıra çeşitli enstalasyonlara ve hatta tasarımın sınırlarını zorlayan tuvalet-lavabolara kadar uzanan geniş bir çerçeve sizleri bekliyor.

Derginin Çalış&Oyna temalı Muhteşem İç Mekanlar bölümünde, "iş" ve "oyun" kavramlarının günümüz dünyasında birbirlerine nasıl giderek yaklaştıkları, eğlenceli çalışma alanlarına yönelik tasarımların, çalışanların mola zamanlarını daha renkli hale getirecek "oyun" alanlarıyla nasıl bütünleştiği üzerine odaklanılıyor.

Japon tasarım ajansı Nendo'nun 'Tiyatro', 'Teknik', 'Gelenek' ve 'Şaka Yollu' başlıkları altında incelenen 10 sayfalık bir portresi ile açılan bu bölümde yer alan diğer iç mekan projeleri şöyle:

Tasarımı Kris Ruhls'a ait bir mağaza - Seul
Ippolito fleitz tarafından tasarlanan restoran - Stuttgart
Tasarımı import.export Architecture'a ait ofis - Antwerp
Fat tarafından tasarlanan ofis - Londra
Van der Oever, Zaaijer&Partners tarafından tasarlanan ofis - Amsterdam
Tasarımı Studio Ramin Visch'e ait ofis - Hoofddorp
Junya Ishigami tarafından gerçekleştirilen bir workshop - Honatsugi
Bates Smart'ın tasarımı ofis - Sidney
Camenzind Evolution tasarımı ofis - Zürih
Eşit Tasarım'dan bir ofis - İstanbul
Tanju Özelgin'den Radisson SAS Conference - İstanbul

Derginin son bölümü olan "Ürünler"de, "Ofis Kuralları" başlığı altında son moda ofis mobilyaları, "Mutfak Partisi" başlığı altında ileri teknolojinin ürünü modern mutfaklar, "Sessizliğin Sesi" başlığıyla ise modern akustik paneller işleniyor.

Tükiye'den de zengin bir içeriğe sahip olan dergi bu ay çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik 18 yatak odası ve 8 nevresim örneği ile zenginleşiyor; 888 markasının "Enerjik Ve Dingin" tasarımlarına ve UGA'nın "Zarif Bölümlemelerine" de değiniyor. Medine Günendi, Andrea Branzi, Nish Group, Defnez Koz ve Osman Can Özcanlı söyleşileriyle tasarım dünyasının kapılarını okuyucuları için ardına kadar açan dergide yer alan diğer konular, seramik, aydınlatma, mobilya, taş tasarımları ve defter tasarımı.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter