Tasarım Gazetesi
Omletistanbuldan Mobilyaya Entegre Aydınlatma Tasarımları

Omletistanbul'dan Mobilyaya Entegre Aydınlatma Tasarımları

Ocak 8, 2009
Omletistanbul Mobilyaya Entegre Aydinlatma Tasarimlari 01

Omletistanbul tasarım ofisinin Samet Kalıp AŞ için tasarladığı mobilyaya entegre aydınlatma ürünleri Intermob 2008 fuarında ilk defa sergilendi.

Omletistanbul Mobilyaya Entegre Aydinlatma Tasarimlari 02

Sametlighting markası altında pazara sürülen ve ilk etapta 4 farklı ürün grubundan oluşan seri yaklaşık iki yıl süren arge çalışmalarının sonunda piyasaya sunuldu. Özellikle mutfakta tezgahüstü aydınlatması için 4 farklı modelde modül tabanı aydınlatma, çekmece içi aydınlatma, çok amaçlı ışıklı raf, gardırop içi askılı, ışıklı raf gibi ürünler sensörlü, dokunmatik, prizli, kulplu gibi varyasyonları ile farklı mobilya tiplerine uygun şekilde geliştirildi.

Omletistanbul Mobilyaya Entegre Aydinlatma Tasarimlari 03
Omletistanbul Mobilyaya Entegre Aydinlatma Tasarimlari 04

Omletistanbul'un sametlighting AR-GE'si ile beraber yürüttüğü projenin ana teması; aydınlatma ürünlerinin seri üretime uygun ve mobilyaya entegre olmasıydı. Ürünlerin ortaya çıkış aşamasında, mutfak, banyo, yaşam odaları, yatak odası gibi alanlarda yapılan analizlerde fonksiyonel anlamda ışığın gerektiği noktalar açığa çıkarıldı. Daha sonraki aşamada ise, bu mekanlarda yer alan mobilyalar ile bu noktaların kesişimleri belirlendi. Kullanım alanları belirlendikten sonra aydınlatma ürünleri istenilen fonksiyonu yerine getirmek üzere ve mobilyaya entegre biçimde tasarlandı.

Omletistanbul Mobilyaya Entegre Aydinlatma Tasarimlari 05

Sametlighting marka adıyla omletistanbul tarafından tasarlanan mobilya aydınlatma armatürleri, ilk kez sergilendiği Intermob fuarında; özellikle mobilyalara farklı ve yeni fonksiyonlar ekleme özelliği ve üretim kalitesi ile ilgi çekti. Sametlighting ürünleri önümüzdeki dönemde led teknolojilerini kullanılan yeni ürünleri ile ve mobilyaya gerekli tüm aydınlatma çözümlerini kapsayacak biçimde ürün gamını genişletmeyi hedefliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter