Tasarım Gazetesi
Emre Arolat Architectse İkinci Kez AR Awards for Emerging Architecture Ödülü

Emre Arolat Architects'e İkinci Kez AR Awards for Emerging Architecture Ödülü

Ocak 8, 2009
Emre Arolat Architects, Antalya'daki Minicity Model Parkı projesiyle dünyadaki en önemli mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen "AR Awards for Emerging Architecture" ödüllerinden "Commended" ödülüne layık görülerek, bu ödülü ikinci kez Türkiye'ye getirdi.

Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından kurulan EAA-Emre Arolat Architects, 2006 yılında da Dalaman Uluslararası Terminali ile AR Awards jürisi tarafından "Highly Commended" ödülüne layık görülmüş ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmişti.

İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review tarafından her yıl tüm dünyadan aday olan 45 yaş altı mimarlara, bitirmiş oldukları yapılarla ilgili olarak verilen AR Awards for Emerging Architecture 2008 mimarlık ödülleri 27 Kasım gecesi Londra'da yapılan bir törenle açıklandı.

Ödül verilen projeler, mimarlığın sadece biçimle ilgilenen buyurgan bir sanat olarak ele alındığı özel örnekler yerine, toplumsal yaşama katkı sağlayan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış yapılar arasından tercih ediliyor.

İlki 1999 yılında düzenlenen ve bu sene onuncu kez gerçekleştirilen etkinlik için bu yıl 90 farklı ülkeden toplam 430 katılım gerçekleşti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter