Tasarım Gazetesi
Mobi Mobilya iF Design Award Kazandı

Mobi Mobilya iF Design Award Kazandı

Ocak 5, 2009
Sini Sehpa 01Raşit Karaaslan'ın tasarımı Sini sehpa, 39 ülkeden 2800'ün üzerinde tasarımın katıldığı iF International Forum Design tasarım yarışmasında iF Product Design Award 2009 (iF Ürün Tasarımı Ödülü 2009) kazandı.

Sini, hem orta sehpa, hem de zigon ihtiyacını tek üründe çözüyor. 5 parçadan oluşan tasarım, bütün haliyle yuvarlak bir orta sehpayken, parçaları tek tek servis sehpası olarak kullanılabiliyor, ya da çeşitli şekillerde bir araya getirilerek değişik formlar yaratılabiliyor. Böylece orta sehpa sabit bir kütle olmaktan çıkıyor, formunu ve fonksiyonunu kullanıcının belirleyebildiği çok yönlü bir mobilya haline geliyor.

Sini sehpa tablasında uygulanan tarama dokusu ile de fark yaratıyor. Çeşitli ahşap ve lake renk seçenekleri olan sehpanın ayakları ise paslanmaz çelik.

Sini Sehpa 02

Almanya'nın Hannover kentinde 1953'ten bu yana dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarını düzenleyen iF International Design Forum, günümüzde üstün tasarım'ın kriterlerini belirleyen bir kuruluş olarak tanınıyor. Her sektörden lider firmalarının katıldığı yarışmada ürünler tasarım kalitesi, işçilik, malzeme seçimi, yenilik, çevrecilik, fonksiyonellik, ergonomi, estetik, güvenlik ve evrensellik gibi ölçütlere göre, dünyaca ünlü tasarım uzmanlarından oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendiriliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter