Tasarım Gazetesi
BEKO Ankastre Fırın iF Tasarım Ödülüne Layık Görüldü

BEKO Ankastre Fırın iF Tasarım Ödülüne Layık Görüldü

Aralık 22, 2008
BEKO Ankastre Firin 01

Beyaz eşya sektörünün lider şirketi Arçelik A.Ş., 2009 ankastre fırın serisinden BEKO markalı ankastre fırını ile, dünyanın en bilinen tasarım yarışmalarından biri olan iF - International Forum Design'da "En İyi Tasarım" ödülünün sahibi oldu.

iF Tasarım Ödülü'ne layık görülen BEKO OIM 25500 X model ankastre fırın, hem endüstriyel tasarım hem de mekanik tasarım açısından tamamen yeni baştan yaratılmış olup, sınıfında en büyük pişirme hacimlerinden birine sahip. Mevcut fırınlardan yüzde 7 - 14 daha geniş hacim sunan BEKO OIM 25500 X ankastre fırın, aynı zamanda 43 dbA gürültü seviyesi ile sınıfındaki en sessiz ürün olarak öne çıkıyor.

BEKO OIM 25500 X model ankastre fırında, Türk damak tadına uygun hazır yemek programları ve profesyonel pişirmeye olanak sağlayan kademeli pişirme özelliğinin yanı sıra, 2 farklı Pirolitik yani "kendi kendini temizleme" fonksiyonu ve kolay temizlenebilen iç kavite uygulaması da bulunuyor. Fırın kapağında "Soğuk Kapak" adı verilen, 4 katman cam kullanımı ile kullanıcının elinin yanmaması için güvenlik sağlayan, aynı zamanda da ısı yalıtımı getiren teknoloji uygulanıyor. Tüm bu özellikleri ile BEKO OIM 25500 X model ankastre fırın teknolojik üstünlüğünü ortaya koyuyor.

BEKO Ankastre Firin 02

Birçok uluslararası beyaz eşya üreticisini geride bırakarak dünyanın en prestijli yarışmalarından "iF Tasarım" yarışmasında, "En İyi Tasarım" ödülünü alan BEKO Ankastre serisinin 2009 yılı içerisinde lansmanının yapılması planlanıyor.

Elli yılı aşkın bir süredir verilmekte olan iF International Forum Design- iF Tasarım Ödülü'ne, bu sene 2009 Ankastre fırın serisinde yer alan BEKO OIM 25500 X model ürünü ile layık görülen Arçelik A.Ş., 2005'te Beko telve makinesi - Keyf' ve 2008'de Arçelik 42' Piano Serisi 100Hz LCD televizyon ile iF tasarım ödüllerinin sahibi olmuştu.

Arçelik A.Ş.'nin ödüllerle taçlandırdığı üstün kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip ürünleri, tüketici beklentilerini karşılamak hatta aşmak amacıyla uzun yıllar önce ağırlık verdiği kendi Ar-Ge ve endüstriyel tasarım çalışmalarının bir sonucudur. Sektöründeki gelişmeleri rakiplerinden bir adım önde takip eden Arçelik A.Ş., ürünlerinde üstün kalite, özgün tasarım ve kullanım kolaylığı ile birlikte geniş dağıtım ağı ve satış sonrası servis sayesinde tüketicilerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter