Tasarım Gazetesi
Tasarım Ödülleri 20 Kasımda Dağıtılacak

Tasarım Ödülleri 20 Kasım'da Dağıtılacak

Kasım 13, 2008
MOSDER Tasarım Yarışması'nın Ödül Töreni, 20 Kasım'da, MKM'de gerçekleştirilecek.

Mobilya tasarımı ile ilgili sanayicisinden akademisyenine, üniversite öğrencisinden profesyonel tasarımcısına herkesin katılımına açık olacak Ödül Töreni'nin 1000 kişi ağırlaması bekleniyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda final için nefesler tutuldu.

Türkiye çapında 26 üniversiteden 379 proje başvurusu alan Tasarım Yarışması'nın ödülleri, 20 Kasım'da, Mustafa Kemal Merkezi'nde (MKM) düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Kanepe, Yatak Odası, Oturma Grubu, Genç Odası, Yemek Odası ve Aksesuar olmak üzere altı kategoride ödül dağıtılacak gecede, Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) oyuncularının kurduğu Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli tiyatro ekibi de özel bir gösteri sahneleyecek.

Çok Güzel Hareket Bunlar ekibinin Tasarım Yarışması'na özel olarak tasarladığı oyunun sahnelenmesinin ardından altı kategoride 30 projeye ödül verileceği öngörülüyor.

Toplam para ödülü 84 bin YTL'yi bulurken, yarışmanın kazananları, iş ve staj olanakları, yurtdışı fuarlara katılım ve tasarımlarının patent haklarının koruma altına alınması gibi önemli kazanımlar da elde edecekler.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter