Tasarım Gazetesi
Japon Mimarisinde Mekan Konferansı Prof Dr Shigeyuki Okazaki

Japon Mimarisinde Mekan Konferansı: Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki

Ekim 26, 2008
Türkiye'de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için çalışan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), kuruluşunun 20. yılında, Japon mimar, şehir plancısı ve teorisyen Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki'yi Türk Mimarlarıyla buluşturuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Türkiye Hazır Beton Birliği ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin katkılarıyla düzenlediği konferans 30 Ekim 2008 Perşembe günü saat 18.00'de Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Fazıl Say Salonu'nda yapılacak.

Konferansta Japonya'nın Osaka şehrindeki Mukogawa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki, Japon mimarisinde "mekan" kurgusu üzerine bir sunum yapacak.

Japon mimar, şehir plancısı ve teorisyen Shigeyuki Okazaki mimarlık çalışmalarının yanı sıra Japonya Kyoto Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve dekanlık yaptı.

Fukui şehrindeki "Sun-dome" spor salonu tasarımı 1997 yılı Japonya Mimarlık Enstitüsü Ulusal Ödülü ve Chubu Mimarlık Ödülü'nü kazandı.

Tasarımlarındaki teknolojik malzemelerin özgün kullanımı ile beraber özellikle brüt beton ve ahşabın uyumlu birlikteliği onun Japonsu tavrının en önemli göstergesi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter