Tasarım Gazetesi
Hasip Girgin Üniversitelerin Endüstri Tasarımı Bölümü Öğrencileri ile Buluştu

Hasip Girgin Üniversitelerin Endüstri Tasarımı Bölümü Öğrencileri ile Buluştu

Ekim 26, 2008
Mazda'nın dünyaca ünlü otomobil tasarımcısı Hasip Girgin, Mimar Sinan Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen, ve tüm endüstri tasarımı bölümü öğrencilerine açık olan konferanslara katıldı.

Hasip Girgin, Oditoryumları dolduran otomobil tasarımı meraklısı öğrencilerle, başarılı tasarımcı nasıl olunur, otomotiv tasarımında gelecek on yıl ve Mazda'nın tasarım stratejileri hakkında bilgi verdi.

Bir zamanlar eğitim gördüğü Pforzheim Ulaştırma Tasarım Üniversitesinde, bugün doçentlik yapan Hasip Girgin'in, Mazda 3 serisindeki çalışmaları ile yıldızı parladı.

Halen, hem doçentlik, hem Mazda Avrupa Dizayn Ofisindeki çalışmalarını birlikte yürütüyor.

Sanayi, üniversite ilişkisinin her iki taraf içinde çok verimli olduğunu ve bu işbirliğinin uzun vadede staj ve iş olanakları olarak öğrenciler için gerçek bir katma değer yarattığını belirten Hasip Girgin, Türkiye'deki üniversitelerle de bu tür işbirliklerine açık olduğunu söyledi.

Tasarım konusunda eğitim gören meraklı gençlerin, sayısının hızla arttığını açıklayan Hasip Girgin, genç yeteneklerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ünlü otomobil şirketlerinde Türk tasarımcı sayısının artması ile çok sayıda Türk gencinin kendisine başvurduğunu belirterek, "Çok sayıda genç bana çalışmalarını gönderdi, biz bunları değerlendirmeye alıyoruz, lütfen çekinmesinler ve çalışmalarını tanıtmak için çaba harcasınlar" dedi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter