Tasarım Gazetesi
Ödüllü Tasarımlar Bioplastiğin Potansiyel Kullanım Alanlarını Genişletiyor

Ödüllü Tasarımlar Bioplastiğin Potansiyel Kullanım Alanlarını Genişletiyor

Ekim 26, 2008
Ödüllü tasarımlar bioplastiğin potansiyel kullanım alanlarını genişletiyor.

Unitec New Zealand'ın tasarım bölümü öğrencileri, yeni biomateryallerin Yeni Zelanda'daki evlere girme olasılığına önayak oldular.

Geçtiğimiz günlerde Unitec'in Tasarım Fakültesi öğrencileri, ana hatları Crown Research Institute Scion (Crown Araştırma Enstitüsü Scion) ve Yeni Zelanda Tasarımcılar Enstitüsü tarafından belirlenen, sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş bioplastikler kullanarak şık, işlevsel ürünler ortaya çıkarma işine el attılar.

Scion iş geliştirme müdürü Jeremy Warnes, karmaşık bilimlerin pratik uygulamalarına odaklanmış Scion'un, bir projede yer almaya istekli olduğunu söyledi.

"Bu tarz bir ortak çalışmadan herkes yeni birşeyler öğrenir.

Biz, fikirlerimizin başkaları tarafından uygulamalı olarak gerçeğe dönüştürülmesini görme imkanına kavuşurken öğrenciler de, kullandıkları malzemelerin arkasındaki bilimi anlama şansını yakalıyorlar.

Scion, özel gereksinimler için alışılmışın dışında bioplastik malzemeler geliştirmek üzere plastik firmaları ve plastik tasarımcılarıyla zaten çalışmakta ancak bu denli yaratıcılık odaklı öğrencilerle birlikte çalışmak, bizim için yeni bir deneyimdi."
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter