Tasarım Gazetesi
Emre Arolat Mimarlik Dünya Mimarlik Festivalinde

Emre Arolat Mimarlik, Dünya Mimarlik Festivali'nde

Ekim 23, 2008
Emre Arolat Mimarlık imzalı İpekyol Tekstil Fabrikası projesi Barcelona'daki Dünya Mimarlık Festivali'nde "The World Building of the Year 2008" ödülü için yarışıyor.

EAA - Emre Arolat Architects tarafından projelendirilen İpekyol Tekstil Fabrikası 22-24 Ekim tarihleri arasında, İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen Dünya Mimarlık Festivali bünyesinde verilecek olan ve mimarlık dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen "The World Building of the Year 2008" ödülü kapsamında, "Üretim" kategorisi altında ön elemeyi geçerek büyük ödül için yarışma hakkını kazanan 12 projeden biri oldu.

Festivalin ikinci günü EAA - Emre Arolat Architects adına Mimar Kerem Piker tarafından gerçekleştirilecek prezentasyon ile kendi kategorisinde jürinin değerlendirilmesine sunulacak olan İpekyol Tekstil Fabrikası, dünya mimarlığının nabzını tutan bu önemli etkinlikte, 63 ülkeden katılan 722 proje arasında Türkiye'yi temsil eden 2 projeden biri.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda 17 farklı kategorinin birincisi olan projeler, "Best in Show" ödülünü alarak "The World Building of the Year 2008" ünvanına erişebilmek için yarışacak.

Aynı zamanda mimarlığın güncel konularının da seminer ve panel oturumlarında tartışılacağı festivalde ödüller 24 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek törende açıklanacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter