Tasarım Gazetesi
Tabanlıoğlu Mimarlık 3 Büyük Ödülle Onurlandırıldı

Tabanlıoğlu Mimarlık 3 Büyük Ödülle Onurlandırıldı

Ekim 20, 2008
Tabanlıoğlu Mimarlık, mimarlık Oscar'ları olarak nitelendirilen Cityscape 2008 Mimarlık Ödülleri yarışmasında, 3 ayrı proje ile büyük ödüle layık görülen tek mimarlık ofisi oldu.

Dünyanın önde gelen mimari gruplarının 400 projesinin 5 ayrı dalda ve 3 jüri özel ödülüyle değerlendirildiği yarışmada, Tabanlıoğlu'na ait üç proje büyük ödülle onurlandırıldı.

"Dubai Cityscape Uluslararası Gayrimenkul Yatırım ve Gelişim Fuarı" kapsamında düzenlenen yarışmanın ödülleri, 6 Ekim akşamı Grand Hyatt Dubai'de düzenlenen ve 700 davetlinin katıldığı törende sahiplerini buldu.

Tasarımı ve mimari projesi Tabanlıoğlu tarafından yapılan Levent Loft "Konut" dalında, DMC Ankara binası "Ofis Yapısı" dalında büyük ödüle hak kazandı.

Tabanlıoğlu-EAA ortak projesi Zorlu Center ise jüri değerlendirmesiyle en iyi "Master Planlaması" seçilerek özel ödüle layık görüldü.

Değerlendirmeler mimarlık kültürüne katkı, yenilik ve tasarım gücü, insana, dünyaya ve içinde bulunduğu bağlama saygı, çevreye duyarlılık ve uygunluk kriterlerine göre yapıldı.

Yarışmanın jürisini; RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Birliği) Başkan Yardımcısı John Assael, Sharjah Amerikan Üniversitesi Dekanı Dr. Fatih Rıfkı, Sharjah Amerikan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. George Katodrytis ve World Architecture Community Başkanı Dr. Suha Özkan oluşturdu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter