Tasarım Gazetesi
Galatamoda Festivali Akaretler

Galatamoda Festivali Akaretler

Ekim 13, 2008
Galatamoda Festivali Akaretler 02İstanbul'un moda merkezi Akaretler Sıraevler'de ikincisi gerçekleşecek "Galatamoda Festivali Akaretler" başlıyor. 06-10 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'nin en önemli moda tasarımcılarından 31 tanesi özel olarak hazırladıkları koleksiyonlarını tüm İstanbullular' a sunacak.

Galatamoda Festivali Akaretler için W İstanbul'da özel bir çekim yapıldı. Bu çekim için birçok önemli isim gönüllü olarak biraraya geldi. Çekimin stylingi Hakan Öztürk tarafından gerçekleştirilirken, fotoğrafları Can Şuldur çekti. Saç tasarımını İbrahim Zengin ve makyajı ise Mac ekibi gerçekleştirdi, manken ise Selda Car oldu.

Galatamoda Festivali Akaretler, Moda Tasarımcıları Derneği tarafından iki yıl içinde gerçekleştirilen sekizinci festival olacak ve bu festivallerin en büyük amacı tasarımcıların ürünlerini daha geniş kitleler ile buluşturmak. Her yıl Galatamoda Festivali birçok genç tasarımcıyı destekliyor ve hatta tasarım okullarından öğrenciler festival kapsamında ünlü tasarımcılar ile biraraya gelme imkanı buluyor.

Galatamoda Festivali Akaretler 01

Akaretler Sıraevler ise beş gün boyunca ziyaretçilerini yine çok özel sürprizlerle şaşırtmaya devam edecek. Beş gün boyunca saat 10.00 - 22.00 saatleri arasında açık olacak olan festival süresince Akaretler Sıraevler'de özel bir müzik yayını gerçekleştirilecek. Festival süresince ünlü tasarımcıların da katılacağı farklı etkinlikler gerçekleşecek. Akaretler Sıraevler'de kendilerine ait kabanalarda, birbirinden şık koleksiyonlarını modaseverlerle buluşturacak olan moda tasarımcıları, 06-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında modaseverleri yeni sezonda modaya doyuracak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter