Tasarım Gazetesi
Molo Esnek Mekan Çözümleri Akın Nalça Modular Spaces Bünyesinde

Molo Esnek Mekan Çözümleri Akın Nalça Modular Spaces Bünyesinde

Ekim 8, 2008
Molo Esnek Mekan Cozumleri Akin Nalca Modular Spaces 01

Bu yıl Akın Nalça Modular Spaces'in mekansal çözüm önerilerine MOLO'nun esnek mekan çözümleri eklendi. Molo mimari ve ürün tasarımı üzerine çalışan Canada merkezli bir tasarım stüdyosu. Molo ürünlerinden Softwall, bir mekanın bölümlere ayrılması ve zamanla değişen ihtiyaç ve isteklere göre düzenlenmesi için dinamik ve esnek bir şekilde tekrar tekrar kullanılmak için tasarlanmış.

Gerilmiş bir Softwall boyunca uzanan düşey pileler, etkin bir biçimde sesi azaltıyor ve bir mekandaki ışığı dengelemesi için yarı şeffaf veya mat modelleri seçilebiliyor. Tekstil, kağıt ve kraft kağıt seçenekleri bulunan Softwall, oldukça dirençli ve kendini taşıyabilen bir ara duvar. Softwall'ın beyaz modeli doğal ışık veya elektrik ışığı ile arkadan aydınlatıldığında yarı saydam malzemenin ince lifleri aydınlık bir görsel efekt yaratıyor.

Molo Esnek Mekan Cozumleri Akin Nalca Modular Spaces 02
Molo Esnek Mekan Cozumleri Akin Nalca Modular Spaces 03

Tekstil Softwall kâğıt gibi bir his vermesine rağmen polietilen tabanlı ve dokuma olmayan bir tekstilin ince levhalarından üretilmekte olduğundan yırtılmaya karşı dayanıklı ve su geçirmez.

Softwall, New York Modern Sanatlar Müzesi (MOMA) tarafından sürekli koleksiyonunda kullanılmak üzere satın alınmış ve Danimarka'da düzenlenen ve "yaşam kalitesini yükselten tasarımlar" için verilen INDEX ödülünü kazanmış.

Softwall mekanınızı ihtiyaçlarınıza uygun hale getirmenize ve daha sonra günlük yaşantınıza göre anında değiştirmenize olanak tanıyor.

Akın Nalça Modular Spaces
Tel: +90 216 343 10 18
Fax: +90 216 310 74 15
www.akinnalca.com.tr
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter