Tasarım Gazetesi
Diyalog Sergisi

Diyalog Sergisi

Eylül 28, 2008
"Diyalog" Daily News Projesi Sergisi ("Milliyet" ve "De Tijd" Gazeteleri üzerine yapılan resimler sergisi) 10-30 Ekim 2008, Galeri Işık İstanbul, Işık Ünv. Güzel San. Fak. Maslak-İst.

Bir iletişim aracı olarak gazetenin ömrü çok sınırlıdır.

Okunduktan sonra pekala bir sanatçının veya tasarımcının duygu ve düşüncelerini yansıtacağı çalışma alanı haline gelebilir.

Belçikalı baskıresim sanatçısı Martin R. Baeyens ile İstanbul Ekslibris Derneği Başkanı Hasip Pektaş'ın birlikte organize ettiği; Işık Üniversitesi ve Milliyet Gazetesi'nin desteklediği serginin amacı, Belçika ile Türk kültür ve sanatını sanatseverlerle buluşturmak, karşılıklı "diyalog"u geliştirmek.

Martin R. Baeyens'in 31 adet "Milliyet" gazetesi üzerine haberleri yorumlayarak yaptığı kendine özgü resimler ile ülkemizin önde gelen 31 sanatçısının "De Tijd" gazetesi üzerine yaptıkları özgür resimler bu sergiyle birer sanat objesi haline geliyor.

Sanatseverler üzerinde farklı bir heyecan yaratacağı umulan sergi 10-30 Ekim 2008 tarihleri arasında, Galeri Işık İstanbul, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Maslak adresinde izlenebilir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter