Tasarım Gazetesi
YKK Shoe Art Istanbul 2008 Sergisinde

YKK, Shoe Art Istanbul 2008 Sergisi'nde

Eylül 19, 2008
Fermuar, düğme, çıtçıt, plastik aksesuar ve daha pek çok birleştirici ürün ve tasarım elemanlarıyla lider YKK 1 Eylül - 31 Ekim 2008 tarihinde gerçekleşecek olan açık hava sergisi Shoe Art Istanbul 2008'e ayakkabı heykelleriyle katılıyor.

YKK'nın Shoe Art Istanbul 2008'de yer almasının temelinde sanata ve tasarıma verdiği önemin yanısıra sosyal sorumluluk bilinci bulunuyor.

Sinpa A.Ş. tarafından düzenlenen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Shoe Art Istanbul 2008, sanatçıları, tasarımcıları ve markaları sanatın ve tasarımın daha eğlenceli halde sunulması, sosyal sorumluluk bilincinin arttırılması ve uluslararası alanda Istanbul'un tanıtımına katkıda bulunmak üzere bir araya getiriyor. 1 Eylül-31 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek açıkhava sergisi kapsamında 80 ayakkabı Istanbul'un güzel caddelerinde ve bazı alışveriş merkezlerindeki yerini alacak.

Tüm ayakkabı tasarımlarının bir arada sergilendiği Shoeart İstanbul 2008 Açılış Töreni 26 Ağustos 2008'de Cevahir Alışveriş Merkezi ana girişinde gerçekleştirildi. Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül'ün açılış konuşması yaptığı ve Shoeart İstanbul 2008 ile ilgili bilgi verdiği tören büyük ilgi gördü.

YKK yüksek kalite, tasarım, sosyal ve çevresel duyarlılığa verdiği önemi ayakkabı heykelleri aracılığıyla şık ve neşeli bir biçimde sundu.

fiYonKK

Sanatçı Hafize Uncuoğlu tarafından tasarlanan ve uygulanan YKK ayakkabılarından ilkinde göze çarpan ilk bakışta şık bir fiyonk ve ortasındaki kristal taşlar olsa da aslında fiYonKK bunun ötesinde bir tasarım. Güneş enerjisiyle çalışan bu ayakkabının kristal taşları güneşten aldığı enerjiyle geceleri etrafa ışık saçıyor.

kaYdiraKK

Diğer bir ayakkabı çocuklar için düşünüldü ve ayakkabı heykeli oyun alanına dönüştürülerek çocukların güven içinde oynayabilecekleri kaYdıraKK tasarımı ortaya çıktı.

Sandal

Sandal isimli ayakkabı heykeli YKK'nın yüksek kalite değerlerini zerafet ve şıklıkla birleştirdi. Sanatçı Hafize Uncuoğlu bu ayakkabı tasarımında YKK'nın lüks ürün grubundan Excella markalı fermuarları tercih etti.

YKK için sanatçı Hafize Uncuoğlu tarafından tasarlanan üç ayakkabı tasarımı da Açılış Tören'inde konuklardan büyük ilgi gördü.

Temel YKK değerlerinin sanat ve tasarımla somutlaşan halleri 1 Eylül-31 Ekim 2008 tarihleri arasında Kanyon, Akmerkez ve Nişantaşı'nda görülebilir.

Açık hava sergisi sonunda gerçekleştirilecek müzayede ile satılacak ayakkabıların geliri TEMA ve Türk Kalp Vakfı'na bağışlanacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter