Tasarım Gazetesi
Arçelik İstanbul Tasarım Haftasında Konsept Klimalar Sergileyecek

Arçelik İstanbul Tasarım Haftası'nda Konsept Klimalar Sergileyecek

Eylül 18, 2008
Geliştirdiği ürünleriyle hem dünyada hem de Türkiye'de birçok "ilk"e imza atan Arçelik, "konsept klimalar" ile İstanbul Tasarım Haftası-2008'de yerini alıyor.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında Eski Galata Köprüsü'nün üst katında yer alan Arçelik standında sergilenecek olan konsept klimalar, genç tasarımcılardan oluşan Depo Design Workshop işbirliğiyle tasarlanarak geliştirildi.

Tasarım alanında iF Design, Red Dot gibi dünyanın önde gelen ödüllerini kazanan Arçelik; farklı disiplenlerden gelen, genç tasarımcıların oluşturduğu Depo Design Workshop ile gerçekleştirdiği bu proje ile sadece ürünlerinin teknolojik özelliklerinde değil, tasarım ve estetik alanında da yaratıcılığa verdiği önemi vurguluyor.

2007 yılında ürün tasarımcısı Joelle Hançerli tarafından, yetenekli, sesini duyurmak isteyen, yaratıcı, tasarımcıları biraraya getirmek amacıyla kurulan Depo Design Workshop bünyesinde yer alan genç tasarımcılar; Betsy Levi, Meriç Kara, Pınar Birim ve Zeynep Öngay, hayatın bir parçası olan "klima" ürününü seçerek, Arçelik için 5 farklı konsept klima tasarladılar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter