Tasarım Gazetesi
Hotiç Shoe Art Tasarım Yarışması 2008

Hotiç Shoe Art Tasarım Yarışması 2008

Eylül 6, 2008
Sanata ve tasarıma verdiği önemi Shoe-Art İstanbul 2008 açık hava sergisinin "ana sponsoru" olarak bir kez daha vurgulayan Hotiç, dev ayakkabıları ile İstanbul sokaklarını renklendirmeye hazırlanıyor.

Bu doğrultuda, İstanbul sokaklarını süsleyecek dev ayakkabıları için, 15 Eylül tarihine kadar açık bir tasarım yarışması düzenliyor.

Mısırlılar'ın papirüs sandaletlerinden Japonlar'ın itibar göstergesi ayakkabılarına, Roma'lı askerlerin ilkel postallarından Leonardo Da Vinci'nin topuklu ayakkabı tasarımına kadar uzun ve keyifli bir hikayesi bulunan ayakkabı, bir çok kültürde bir sanat dalı olarak kabul görmüş.

İşte bu, ayakkabı - yaratıcılık ve sanat ilişkisine dikkatleri çekmeyi hedefleyen Hotiç, Shoe Art 2008 projesi kapsamında bir tasarım yarışması düzenliyor.

Birinci, Hotiç ve Sinpa yetkililerinin yanı sıra Yonca Ebüzziya, Yazbükey (Emel Kurhan), Nihat Odabaşı ve Ece Sükan'ın da aralarında bulunduğu jürinin kararına gore belirlenecek.

Kazanacak tasarımın uygulaması ise Hotiç sponsorluğunda gerçekleştirilerek, İstanbul'un çeşitli noktalarında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yarışmanın en önemli değerlendirme kriterleri; tasarımlardaki yaratıcılık, teknik olarak uygulanabilirlik ve özgünlük.

Yarışmanın sonuçları jüri toplantısının ardından 5 gün içinde Hotiç web sitesinde açıklanacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter