Tasarım Gazetesi
Tasarım Kültürü ve Yönetimi 10 Yılında

Tasarım Kültürü ve Yönetimi 10. Yılında

Eylül 6, 2008
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin iki yıl süren ön çalışmaları sonucunda, 1999 yılında doğan Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı 10. yılına etkinliklerle başlıyor.

Program, teorisyen ve uygulamacılardan oluşan bir kadroyla tasarım ile ilişkili her alanının, hem kültür hem de yönetim tarafında çalışıyor ve bu alanda dünyanın en önemli lisansüstü okullarından biri olan Domus Academy ile işbirliği yapıyor.

Program kuramsal derslerin yanı sıra, pratiğe yönelik, tasarımcılar ve öğrencileri bir araya getiren "Salı Atölyeleri" ve dersler tamamlandıktan sonra hazırlanan bitirme projesi ile topyekün bir proje kültürü oluşturuyor.

Bu proje kültürüne hizmet eden etkinlikler arasında yakın zamanda gerçekleştirilecek olan "Moleskine -Istanbul Şehir Defteri Tasarımı" lansmanı ve Renault Fransa'nın desteğini alan "Otomotiv Sektöründe Tasarım" konulu konferans sayılabilir.

Ayrıca Kale Grubu'nun desteğiyle açılacak olan Kale Tasarım Merkezi, tasarımın birçok alanında çalışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı'nın dersleri öğrencilerin çalışma hayatları göz önünde bulundurularak Çarşamba - Perşembe günleri 18:30-20:30 ile Cumartesi günü 09:30-13-30 saatleri arasında santralistanbul'da gerçekleşecek.

Programın ana destekçileri arasında Kale Grubu ve Nurus yer alırken, grafik tasarım hizmetleri alanında programı Maybe Design ve Wanda Digital destekliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter