Tasarım Gazetesi
Oya Akmanın Poselen Bardaklarına Yeni Ödüller

Oya Akman'ın Poselen Bardaklarına Yeni Ödüller

Ağustos 24, 2008
beyaz

Endüstri Tasarımcısı Dr. Oya Akman (Şenocak) tarafından tasarlanan bardaklar arka arkaya önemli uluslararası ödüller kazandı.

Akman'ın tasarladığı ve kendi firması için ürettirdiği "Beyaz" Porselen Ayaklı Bardakları Fransa'da APCI (Agence Pour la Promotion de la Creation Industrielle) tarafından verilen "Observeur Awards 2009" ödülü aldı. Beyaz'lar tek pişirimli yüksek kaliteli porselenden üretiliyor ve çift fonksiyona sahipler. Ayak bölümündeki farklı boşluklarda peçetenizi veya özel sunum kompozisyonunuzu konumlandırabiliyor, tutuşunuza konfor ve keyif katabiliyorsunuz.

bembeyaz

Oya Akman'ın tasarladığı ve ürettirdiği Snow White / Bembeyaz viski ve kokteyl bardakları, "Prize of Prizes" olarak bilinen Design Preise 2009'a (Design Award of the Federal Republic of Germany 2009) aday gösterildi. Bu ödüle Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı ulusal ve uluslararası ödül alan ürünler arasından aday belirliyor.

Bembeyaz "reddot design awards 2008" ödülü; Kasım 2007'de ise, German Design Council ve Frankfurt Fuarları tarafından verilen "Design Plus Material Vision 2007" ödülü almıştı. Her iki ödülde de yüksek tasarım kalitesi, yenilikçi düşünce, malzeme ve üretim tekniğine getirilen yeni bakış açısı gerekçe gösterildi.

Her yıl Frankfurt Fuarı Ambiente'de Oya Design olarak özel standı bulunan Oya Akman, çok geniş bir coğrafyaya tasarım ve tasarımlarının satışını yapıyor. 30 yılı aşkın profesyonel tasarımcılık hayatında, pek çok alanda ve pek çok sektörle çalışan Akman, innovatif tasarım ve üretim yöntemlerinde yenilikçi arayışlara önem veriyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter