Tasarım Gazetesi
Its Seven Accessories Yarışmasında YKK Ödülleri Sahiplerini Buldu

Its Seven Accessories Yarışmasında YKK Ödülleri Sahiplerini Buldu

Temmuz 26, 2008
YKK Accessories Award Winner BenjaminYKK, ITS#ACCESSORIES'in doğuşuna ve gelişimine verdiği destekle tüm dünyadan genç tasarımcıların seslerini geniş kitlelere duyurabilmelerini ve farkedilmelerini amaçlıyor. Merkezi İtalya olan International Talent Support her geçen gün sınırlarını Avrupa dışında da genişletiyor ve dünyanın her yanından heryıl yarışmaya başvurular artıyor. YKK'nın partnerliğindeki ITS#ACCESSORIES üçüncü yılında kendi kategorisindeki ilk ve tek yarışma olma özelliğini devam ettiriyor.

Birleştiriciler tasarım sürecinin en önemli elemanlarındandır ve birleştirici ürünlerin fonksiyonel kullanımına ilişkin bilgi düzeyi giysi yada aksesuarın şekil ve yapısını tamamen değiştirebilir. YKK ITS#ACCESSORIES aracılığıyla gelecek nesil tasarımcılarının birleştiricilerin kullanımına ilişkin bilgilerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

14-16 Nisan 2008 tarihlerinde moda ve aksesuar alanında önde gelen isimlerden seçilerek oluşturulan büyük jüri dünyanın dörtbir yanından gelen portfolyoları Trieste, İtalya'da inceledi.

YKK Special Award Winner TomaszPortfolyoların değerlendirilmesi sonucunda YKK ürünlerini tasarımlarının merkez elemanı olarak kullanan 11 farklı milliyetten 14 genç tasarımcı finalist belirlendi ve finalistlerden tasarımlarını üretmeleri istendi. Finalistler heryıl milyonlarca birleştirici ürün üreten YKK uzmanlığından ve global üretim ağından faydalanarak tasarımlarını final için ürettiler. Bazı finalistler ayakkabı ve çanta tasarımlarının üretiminde Salvatore Ferragamo SPA dan teknik destek alma imkanını da buldular.

18-19 Temmuz 2008 tarihlerinde İtalya Trieste'de yapılan yarışma finalinde YKK Accessories Award (10,000 Euro para ödülü ve profesyonel fotoğraf çekimi) tasarladığı ayakkabıyla Benjamin Shun Lai Ng 'nin, YKK Special Award ise tasarladığı gizli saatli bileklik ile Tomasz Donocik'in oldu.

Finalistlerin YKK ürünlerinden ilham alarak tasarladıkları aksesuarlar 3 - 5 Eylül'de Munich Fabric Start, 16-19 Eylül'de Moda In ve 23-26 Eylül 2008'de ModAmont fuarlarında YKK standlarında sergilenecek.

Daha fazla bilgi için: http://www.itsweb.org/jsp/en/accessories/index.jsp
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter