Tasarım Gazetesi
Galatamoda Alaçatıda

Galatamoda Alaçatı'da

Temmuz 26, 2008
Üç yıldır İstanbul'da Galata Kulesi Meydanı'nda düzenlenen moda alışveriş fuarı Galatamoda, şimdi Egelilerle buluşuyor. 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında, Alaçatı'da düzenlenecek. Bu dört günlük fuarı, Moda Tasarımcılar Derneği ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği birlikte hazırladı.

Galatamoda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve Beyoğlu Belediyesi tarafından ilk kez yapıldığında o kadar ilgi gördü ki, her yıl yapılmaya başlandı. Ayrıca İstanbul Ümraniye ve Adana'da Meydan Alışveriş Merkezleri'nde de düzenlendi. Moda tasarımcıları tasarımlarını böyle sokağa taşıyarak, halkın tasarımcılarla ilgili önyargılarını bırakmalarını, koleksiyonlarının herkes tarafından ulaşılır olduğunu göstermeyi hedefliyordu.

Güneş Battıktan Sonra
Moda şenliği, Alaçatı'nın meydanında otoparkta kurulacak. Katılan tasarımcıların yarattığı kıyafet, takı, ayakkabı, çocuk giyimi ürünlerine yer verilecek. İsteyenler denesin diye kabinler de kurulacak. Her modacıya 9-10 metrekarelik bölümler ayrılacak. Mekan beyaz tüllerle süslenecek. Şu sıralar çok sıcak olduğundan, fuar her gün 19.00-24.00 saatleri arasında açık olacak.

Şenlikte ünlü modacılar dışında Egeli tasarımcılara da yer veriliyor. Henüz isimleri belirlenmemiş olan 5-6 Egeli modacı bu şenliğe kreasyonlarıyla katılıyor. Unutmayın, bu fuarda ürünler, çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

Galatamoda Alaçatı'ya Katılacak Tasarımcılar
Arzu Kaprol
Bahar Korçan
Özlem Süer
Ümit Ünal
Ezra-Tuba Çetin
Mehtap Elaidi
Gamze Saraçoğlu
Simay Bülbül
Elif Cığızoğlu
Özgür Masur
Berrin Gönen Luma
Bihter Aida Pekin
Zeynep Erdoğan
Ayşe Deniz Yeğin
Müge Ersin
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter