Tasarım Gazetesi
Murat Armağan ile VeriFone Türkiyeden Dünyaya Teknoloji Transferi

Murat Armağan ile VeriFone Türkiye'den Dünyaya Teknoloji Transferi

Haziran 24, 2008
MXK Odeme Terminali 01Güvenli elektronik ödeme çözümleri alanında dünya lideri VeriFone, Türkiye'de geliştirilen MXK Ödeme Terminalini piyasaya sundu. Terminal, üstün görüntü kalitesi ve teknik özellikleriyle self servis güvenli ödeme konusunda kolay ve hızlı çözümü bir arada sunuyor. Tasarımı Murat Armağan tarafından gerçekleştirilen MXK, Türkiye'nin ardından tüm dünyada kullanıma sunulacak.

MXK Ödeme Terminali standart terminallerin ötesinde full-motion video, 65.536 renk görüntü, üstün kaliteli dijital ses ve çok güvenli ödeme özelliklerini kullanımı kolay tek bir ödeme aygıtında birleştiriyor. Bu terminalle bankalar, alışveriş merkezleri, bilet gişeleri, kamu hizmeti veren yerler marka bilinirliği yaratmak, reklamlarını güçlendirmek veya müşterilerine çapraz promosyon yapabilmek için MX870'in iletişim gücünden yararlanabilecek. Terminalin tasarımı alışveriş merkezleri, perakende mağazaları, metro, bilet satış yerleri ve hava alanları gibi kamusal alanlarda kullanılacak bir ödeme istasyonu fikri ile ortaya çıktı "Duvar Tipi" ve self servis sipariş ve güvenli ödeme noktaları için uygun olan "Masaüstü Tipi" olmak üzere farklı seçenekleri de tasarlandı.

MXK Odeme Terminali 02

Ürün, ilave fonksiyon seçenekleri, contactless (dokunmasız) okuyucu, gömülü yüksek hızlı termal yazıcı, kart dağıtıcı, GPRS bağlantısı, barkod okuyucu ve diğer aksesuarlarıyla uçtan uca müşteri gereksinimlerine eksiksiz cevap verilmesini sağlıyor.

MxK Yer Tipi; ergonomik parlak gövdesi ve renkli tasarımıyla dikkat çekici. Bu tip ödeme noktaları alışveriş merkezleri, perakende mağazaları, metro, bilet satış yerleri ve hava alanları gibi geniş ve kapalı alanlar için uygun.

MxK Duvar Tipi; insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlar için ideal. Küçük ve ince gövdeli oluşu sayesinde duvara rahatlıkla monte edilebiliyor. Küçültülmüş kapağı ve parlak metal gövdesi de insanların dikkatini çekiyor. Banka şubelerinde rahatlıkla kullanılabilecek.

MxK Masaüstü Tipi; ise self servis siparişli ödeme noktaları için tasarlandı. Bu ürün imza gerektiren işlemler için de kullanılabiliyor. Kullanıma uygun olduğu mekanlar; restoranlar, kafeler, hızlı tüketim malı satan dükkanlar, kitap ve CD satıcıları.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter