Tasarım Gazetesi
Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu ve Tuz Fırını Çalıştayı

Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu ve Tuz Fırını Çalıştayı

Haziran 24, 2008
VI. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu ve Tuz Fırını Çalıştayı bu yıl İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından Kapadokya Meslek Yüksekokulu aracılığıyla ve Yrd. Doç. Kaan Canduran yürütücülüğünde uygulanacak. Avanos Belediyesi, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Avanos Sanat ve Kültür Derneği'nin katkıları ile desteklenen etkinlik 16 - 30 Haziran 2008 tarihlerinde ABD, Macaristan, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye'den sanatçıların katılımı ile Avanos'ta gerçekleştirilecek.

Bu yıl sempozyumla eş zamanlı düzenlenen Tuz Fırını Yapımı Çalıştayı Fred Olsen ve Emre Feyzoğlu önderliğinde Kapadokya Meslek Yüksekokulu, El Sanatları Programı, Erciyes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi GSF, Seramik Bölümü, Gazi Üniversitesi, MEF, Seramik Bölümü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları ile gerçekleştirildi. Bu çalıştay ile Türkiye'de ilk olarak gerçekleştirilmesi planlanan Seramik Fırınları Müzesi'nin ilk adımları atıldı.

Değişik kültürlerin karşılıklı dostluk ve sanat alışverişine dayanan 15 günlük çalışma Avanos Hacı Nuri Bey Konağında hazırlanan atölyelerde yapılacak ve sempozyum sonunda Tuz Fırınında pişirilen çalışmalar ile yine Avanos Hacı Nuri Bey Konağında 1 - 20 Temmuz tarihlerinde sergilenecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter