Tasarım Gazetesi
Ülker Hero Baby Türkiye Pazarındaki Ambalajlarını Orhan Irmak Tasarım ile Yeniliyor

Ülker Hero Baby, Türkiye Pazarındaki Ambalajlarını Orhan Irmak Tasarım ile Yeniliyor

Haziran 15, 2008
Ulker Hero Baby by Orhan Irmak Tasarim

Dünyanın lider bebek beslenme markalarından Hero Baby, Türkiye pazarındaki Ülker Hero Baby markalı ambalajlarını Orhan Irmak Tasarım ile yeniliyor. Gerçekleştirilecek projelerin ilk aşaması olan tahıllı kaşık maması grubu ambalajları, yeni tasarımları ile tüketicilerin karşısına çıktı.

Orhan Irmak Tasarım ekibinin Ülker Hero Baby ile sürdürdüğü tasarım projeleri arasında, ilk olarak tahıllı kaşık mamalarının ambalaj tasarımları yenilendi. Farklı zamanlarda yeni varyantların katılımı ile "ürün ailesi" kimliği algısında sıkıntılar yaşanan Ülker Hero Baby ambalajlarında, özellikle ürünlerin yer aldığı raflarda güçlü bir dil birliği oluşturması hedeflendi.

Günün farklı öğünlerini anlatan Ana Öğünler, Kahvaltı Saati ve İyi Geceler başlıkları altındaki ürün gruplaması, serinin yeni tasarımının ve aile kimliği algısının çatısını oluşturdu. Ambalaj tasarımlarında bebeksi ve samimi bir anlatımla beraber, modern ve konusunda uzman marka kimliği de ön plana çıkarıldı. Sadece ön yüz tasarımları değil, ambalajın ürünü kullanan anneler ile iletişim kurduğu bütün yüzeyleri yeni baştan ele alındı.

Dünya çapında prestije sahip uluslararası Red Dot tasarım ödüllerinde, ambalaj tasarımı alanında "En iyilerin en iyisi - Best of the best 2007" ödülü sahibi Orhan Irmak Tasarım, Ülker Hero Baby ile beraber birçok yerli ve uluslararası markaya yaratıcı ambalaj tasarımı alanında hizmet veriyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter