Tasarım Gazetesi
VitrA Avrupadaki En Büyük Mağazasını Kölnde Açtı

VitrA Avrupa'daki En Büyük Mağazasını Köln'de Açtı

Haziran 12, 2008
Vitra Koln

VitrA markalı ürünlerini 75'ten fazla ülkeye ihraç eden Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'nun Avrupa'daki en büyük mağazası, Almanya'nın Köln kentinde hizmete girdi. Tasarımcıların ve yapı profesyonellerinin buluşma noktası olarak kabul edilen, şehrin en prestijli bölümünde açılan mağaza; Ren Nehri'nin kıyısında, 750 m2'lik alanda hizmet veriyor. Ürünleri 17 ülkedeki 150 noktada satışa sunulan VitrA'nın tamamen kendine ait mağazalarının sayısı, Köln'le birlikte 11'e ulaşmış oluyor.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grup Başkanı Hüsamettin Onanç, 50 yıllık başarı serüvenini geride bırakan VitrA'yı, banyo ve karo alanında bir dünya markası olarak konumlandırdıklarını söyleyerek, "Köln mağazası, dünyanın en büyük banyo ürünleri üreticisi arasında yer alma hedefimize ulaşmada, önemli bir kilometre taşını oluşturuyor." dedi.

Faaliyet gösterdikleri uluslararası pazarların içinde, Almanya'nın ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Onanç, "Sektörümüzdeki ilk ihracatı, 25 yıl önce Almanya'ya biz gerçekleştirdik. Yurtdışındaki ilk satış teşkilatımızı 1992'de Almanya'da kurduk. Almanya'da, seramik sağlık gereçleri sektöründeki pazar payımız %13'e, akrilik küvetlerde %10'a ulaştı. Karo seramikte ise %12'lik payla pazar lideriyiz. Almanya'da 1.500'e yakın kişiye istihdam sağlıyoruz." dedi.

1911'den bu yana faaliyet gösteren Engers Keramik'i 2005 yılının sonunda satın aldıklarını hatırlatan Onanç, "Böylece Alman seramik sektörünün merkezi konumundaki Rheinland Pfalz bölgesinde bir üretim tesisine sahip olduk. Geçtiğimiz yıl dünyanın en eski ve bilinen seramik markası Villeroy&Boch'un karo bölümünü, bu yıl da lüks banyo mobilyaları pazarında Avrupa lideri Burgbad'ı satın alarak, Almanya'daki üretim tesislerimizin sayısını 6'ya yükselttik." dedi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter