Tasarım Gazetesi
Frame Türkiye 02

Frame Türkiye 02

Haziran 12, 2008
Frame Turkiye 02İlk sayısında büyük ilgi gören ve okuyucularının beğenisini toplayan Frame Türkiye ikinci sayısıyla okuyucularla buluşuyor. Ağırlıklı olarak yurt dışından iç mekân projeleri ve endüstriyel ürün tasarımlarına yer verilen FRAME'in Türkçe sayısında Türkiye'den de iç mekân projeleri, tasarım ürünleri ve haberleri bulunuyor.

"Geleceğe Bakış" sayfalarında yakın zamanda bitmiş olan ve de bitmesi beklenen gelecek nesil projelerin 3 boyutlu çizimlerine yer verilirken, "Stil" bölümünde mağazalardan fuar standlarına, ofislerden barlara, kafelerden galerilere ve çeşitli enstalasyonlara kadar zengin çeşitlilikteki projelerin ayrıntılı bilgileri ve görselleri bulunuyor.

FRAME TÜRKİYE'nin Mayıs / Haziran sayısında "Gerçek ve İllüzyon" teması ile "Muhteşem İç Mekanlar" bölümünde altı restoran-kafe, üç mağaza ve bunlara ek olarak bir üniversite bir de otel projesi bulunuyor. Göz alıcı görselleri ve proje detaylarına ulaşabileceğiniz bu bölüm, öncelikle mekan projelerine sahip ünlü bir tasarımcının portesiyle başlıyor. Bu sayıda Tokujin Yoshioka'nın portresi tam 12 sayfada işleniyor. Bundan sonra gelen iç mekan projeleri ise şöyle:

- Jaime Hayon'un tasarladığı "Jaime'nin Dünyası" başlıklı klasik bir restoran projesi,
- Türkiye'den Geomim'in tasarladığı "Şakanın Dansı" isimli karma bir yapısı olan restoran projesi,
- Wonderwall'a ait olan "Lab" adını taşıyan laboratuvar havasındaki restoran,
- Christian Biecher'in meydana getirdiği "Bayanlara Özel Bir Oda" başlıklı çok şeker ve şık bir restoran,
- Türkiye'den Öney Mimarlık tarafından yapılan "Sloganı: Ruhun Gıdası" başlığına sahip sıcak ve de sade bir kafe-restoran projesi,
- Pierluigi Piu'nun bir tasarımı olan "Akvaryum" isimli deniz ürünleri restoranı,
- EventArchitectuur'un tasarımına imzasını attığı "Grid" isimli mağaza projesi,
- Steven Holl'ün tasarımını üstlendiği "Felsefe ve Gözeneklilik" başlığını taşıyan bir üniversite binası projesi,
- Türkiye'den Autoban'ın baştan başa tasarlamış olduğu "Her Şeyi İle Ev Sıcaklığı" isimli butik otel projesi,
- Keiko ve Manabu'nun meydana getirdiği "Üçü Birarada" başlığına sahip bir mağaza projesi,
- Storage'in imzasını altına atmış olduğu "Bununla Övünülür İşte" başlığı ile bir mağaza projesi.

Son kısımda ise "Ürünler" başlıklı bölüm yer alıyor. Bu bölümün başında yine bir portre konusu işleniyor. Endüstriyel ürün tasarımlarına sahip tasarımcılara yer verilen bu portre bölümünde Xaiver Lust FRAME'in sekiz sayfasında konuk edildi. Yıl boyunca sabırsızlıkla ve heyecanla beklenen bir etkinlik olan Milano'da gerçekleştirilen Salone Internazionale del Mobile'e de bu bölümde yer verildi. Ayrıca, bu sayıda 19 aydınlatma ürünü ve 48 oturma ünitesi bulunuyor. Bu bölümdeki geri kalan sayfalarda ise çeşitli zemin & duvar kaplaması, boya, yatak, mobilya, elektronik ürün, kapı, banyo, mutfak ürünleri ile fuar, sergi ve açılış haberlerini içeren konularını göreceksiniz.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter