Tasarım Gazetesi
TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi 1 Sektörel Buluşma Günüyle Sektöre Renk Getirdi

TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi 1. Sektörel Buluşma Günü'yle Sektöre Renk Getirdi

Mayıs 29, 2008
Icmimarlar Odasi Izmir Subesi 1 Sektorel Bulusma Gunu 001

TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi 25 Mayıs günü İzmir'de düzenlediği 1. Sektörel Buluşma Günü ile sektöre hizmet veren firmalar ile içmimarları aynı platformda buluşturdu.

İçmimari alanında İzmir'in önde gelen 34 firmasının ve yaklaşık 400 içmimar ve mimar davetlinin katılımıyla gerçekleşen 1. Sektörel Buluşma Günü İçmimarlar Odası İzmir Şubesi'nin geleneksel hale getirmeyi planladığı aktivitelerden biri olmanın yanısıra bu anlamda Türkiye'de bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Yemekli bir bahçe partisi olarak düzenlenen bu buluşmada katılımcı firmalar ve davetliler çok özel bir mekan olan Edward Wittholl Monjardin Köşkü bahçesindeki asırlık ağaçların gölgesinde gün boyunca hem iş konuştular hem keyifli bir Pazar günü geçirdiler.

Icmimarlar Odasi Izmir Subesi 1 Sektorel Bulusma Gunu 002
Icmimarlar Odasi Izmir Subesi 1 Sektorel Bulusma Gunu 003

İçmimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Ahmet Ertürk ve Organizayon Komisyonu Başkanı Serkan Ateş'in yaptığı konuşmalarla devam eden organizasyona aynı zamanda TMMOB' a bağlı oda başkanları da katıldı. Şube İkinci Başkanı Alp Esin ve şube yazmanı Filiz Ultav, şube saymanı Zeynep Edes ve yönetim kurulu üyesi Işık Örsel İmir ile Organizasyon Komisyonu'ndan Davut Tambahar tüm firma ve katılımcılarla tek tek ilgilenerek oda faaliyetleri ve hedefleri hakkında fikir alışverişinde bulundular. Organizayon sonunda katılımcı firmaların onuruna verilen kokteylde firma sahiplerinden alından olumlu tepkiler ve görüşler sonucunda bu tip prganizayonların geleneksel hale getirilmesi ve hatta daha sık aralıklarla gerçekleştirilmesinin faydalı olacağı yönünde geri dönüşler de alındı.

TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi'nin ev sahipliği yaptığı bu organizasyon Şube Yönetim Kurulu'nun amacı olan mesleki birlik ve beraberlikle daha güçlü olmak doğrultusunda attığı ilk adım. Yeni organizasyonlar ve mesleki seminerlerle yola devam etmek isteyen İzmir Şubesi içmimarlık mesleğinin gelişimine ve duyurulmasına katkıda bulunmaya devam etmekte kararlı.

Icmimarlar Odasi Izmir Subesi 1 Sektorel Bulusma Gunu 004
Icmimarlar Odasi Izmir Subesi 1 Sektorel Bulusma Gunu 005

©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter