Tasarım Gazetesi
MANGO Fashion Awards 2008

MANGO Fashion Awards 2008

Mayıs 19, 2008
Mango Fashion Awards08"el Botón"-MANGO Fashion Awards ödüllerinin ikincisi için başvuruları kabul etmeye başlıyor.

MANGO, modanın yeni yeteneklerinin uluslararası projeksiyonlarını geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla düzenlediği yarışma "el Botón"-MANGO Fashion Awards'un ikinci versiyonunu tanıttı. Yarışmacılar koleksiyonlarını prestijli bir jüri heyeti önünde tanıtma ve şimdiye kadar bu kategorideki bir yarışmada dağıtılan en büyük ödül olan 300.000 Euro'yu kazanma fırsatına sahip olacak.

Yarışmanın yeni etabı 1 Mayıs itibariyle start alan yarışma, tasarımcılara adaylıklarını sunmaları üzere 31 Temmuz'a dek süre verilecek. MANGO temsilcileri ve uluslararası düzeyde prestije sahip olan beş tasarım okulunun üyelerinden (Londra'daki Central Saint Martins School of Art and Design; Paris'teki Institut Français de la Mode; Milano'daki Istituto Marangoni; Anvers'deki Royal Academy of Fine Arts ve Barselona'daki l'Escola Superior de Disseny) oluşan jüri heyeti, adaylığını sunmuş olanlar içerisinden finale kalan 10 tasarımcıyı Eylül ayında açıklayacak.

"el Botón"-MANGO Fashion Awards yarışmasının ilk versiyonunda, tanınmış ve istisnai tasarımcı Valentino jüriye başkanlık etmiş ve Belçika'dan yarışmaya katılan Sandrina Fasoli ve Michaël Marson'un oluşturduğu ikiliye yarışma ödülünü takdim etmişti. Bu ikili, önümüzdeki İlkbahar/Yaz 2009 sezonu için MANGO ile ilk koleksiyonlarını tasarlamaya başlamış durumdalar.

Yarışma ve Başvuru Koşulları:

©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter