Tasarım Gazetesi
Fırat Engin Heykel Sergisi

Fırat Engin Heykel Sergisi

Mayıs 16, 2008
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Araştırma Görevlisi Fırat Engin, ilk kişisel sergisini 30 Mayıs 2008 günü Anadolu Ajansı Sanat Galerisinde açıyor.

Bugüne kadar çok sayıda yurt içi ve yurt dışı sanatsal etkinliğe katılan genç sanatçı Fırat Engin, endüstrileşme, gündelik hayat, yabancılaşma gibi kavramlardan yola çıkarak hareket ettiği sanatsal serüveninde, yaşadığı dünyaya eleştirel gözle bakarken, rutinleşen sosyal yaşantıya bağlı gündelik yaşamın ritmini, heykel dili ile nesnelleştirmeye çalışıyor.

Sanatçı sergisinde işte bu hedef doğrultusunda, özellikle mevcut olanın ötesinde, nesnelerin alan ve anlamlarını değiştirerek farklı anlamlar, kavramlar ortaya atıyor ve bunların getirdiği plastik etkileri göstermeye çalışırken, çağın estetik anlayışına ilişkin referanslar üzerinde duran bir enerjiyi ortaya koyuyor.

Fırat Engin'in Kişisel Heykel sergisi 30 Mayıs Çarşamba günü 18:00 - 20:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek açılış kokteylinin ardından, 30 Mayıs - 13 Haziran 2008 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Sanat Galerisi'nde görülebilir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter