Tasarım Gazetesi
Iconla Buluşma 2 Grafik Tasarımı

Icon'la Buluşma 2: Grafik Tasarımı

Nisan 28, 2008
Grafik Tasarım başlığında gerçekleşecek olan Icon'la Buluşma etkinliklerinin ikincisinin konukları Grey Worldwide İstanbul Yaratıcı Yönetmeni Engin Kafadar, Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı, Alametifarika Kurucu Ortağı Yaratıcı Yönetmen Uğurcan Ataoğlu ve İletişim Tasarımcısı Savaş Çekiç.

İki saat sürecek panelde Görsel İletişim Tasarımı, Reklamcılık ve Grafik Tasarımı öğrencileriyle buluşan tasarımcılar, meslek hikayelerini gençlerle paylaşacak.

Günün ilk konuşmacısı Fikrin Gücü Uygulamadan Geçer başlıklı sunumuyla Engin Kafadar.

Fikir aşamasından uygulamaya geçerken yaşanan süreci ve beraberindeki zorlukları anlatacak Kafadar'ın vereceği örnekler en basit fikirlerin mükemmel uygulamayla nasıl farklılaştığını ortaya koyacak.

İletişim tasarımcısı Savaş Çekiç'in Bağımsız İletişim Tasarımcısı Olmak sunumu ise gençlerle karşılıklı diyalog halinde gelişecek.

Gençlerin mesleğe dair merak ettiklerini anlatmayı hedefleyen Çekiç'in konuşmasının ardından, yarım saatlik soru cevap bölümüyse gençlerin mesleki endişeleri ve beklentilerini katılımcılarla paylaşacağı bir an olacak.

Icon'la buluşma 2: Grafik Tasarım 2 Mayıs Cuma günü 14.00 - 16.30 saatlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampusu, D Binası konferans salonunda gerçekleşecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter