Tasarım Gazetesi
Ideas Spring 2008

Ideas Spring 2008

Nisan 22, 2008
Milano son yıllarda dünyaca ünlü moda ve tasarım haftaları, gayrimenkul ve ticari fuarlarıyla her yıl yüz binleri kendine çeken bir etkinlik kenti haline geldi.

Artan ziyaretçi akışı kent için giderek aşırı insan yüklemesine ve izdihama yol açmaya başlıyor ve çözüm geleneksel ve şu an var olan otel ağını yoğunlaştırmakla sağlanacak gibi değil.

Hotel Milano bu soruna yönelik, kentin stratejik alanlarının rejenerasyon ve inovasyon sürecine dönüştürülebilecek bir çözüm arayışı.

Bu çözümün en sıradan kentsel koşulların sağladığı somut fırsatları ve tüm dünyada otel ağlarının sunduğu en yenilikçi trendleri yansıtarak şekillendirilmesi gerekiyor.

Önerilerin hem genel bir vizyona sahip olmaları, hem de özel bölge koşullarına noktasal mimari çözümler sunan çifte bir stratejiyi desteklemeleri isteniyor.

Aday, geliştirmek istediği stratejilere bağlı olarak, 19. Yüzyıl fabrikası, bugünlerde yenilenmekte olan eski merkezi semtleri veya kentin boşaltılan bölgelerinden biri gibi farklı alanlarda çalışmayı seçebilir.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter